Після хвилі критики у бік організації Amnesty International, правозахисник Михайло Лебідь переконаний, що проблема АІ в некомпетентності й давній системній самозакоханості керівництва та експертів.
Джерело: Михайло Лебідь
Проблемою АІ є бездумна іміджева політика
"Український уряд має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові" (с) генеральний секретар Amnesty International Аньєс Каламар. Куди евакуювати все населення України, по якому в будь-яку точку України щодня може прилетіти російська ракета? В штаб-квартиру Емністі в Лондоні? Куди військові об'єкти, які були в межах населених пунктів ще до 2014 року, перенести? "В чисте поле"? А заодно і всі об'єкти промисловості і цивільної інфраструктури "в чисте поле" перенести, бо по ним теж прилітає? Причому прилітає навмисно, а не випадково.
Лебідь запитує, чому це має врятувати мирне населення, якщо по будинкам і вулицям населених пунктів в рамках цілком собі навмисної, а не випадкової терористичної тактики теж чи не щодня прилітають російські ракети.
Він вважає коренем проблеми АІ бездумну іміджеву публічну політику.
Типу "над схваткой", щоб показати свою незаанґажованість, рівновіддаленість і вірність ідеям прав людини. Але коли політика це показати публічно - "понад усе", то й трапляється неекспертний брєд типу вищезгаданого. Керівництву й типу експертам Емністі спродобався меседж, бо так вони типу виглядають гарно для більшості світової публіки в рамках цієї своєї публічної політики.
Лебідь пише, що це зручно й звично, а тому навіщо щось змінювати, раз авторитетна АІ попри все - досі авторитетна. Війни починаються й завершуються, критики сваряться й замовкають.
Як це змінити нам-українцям? Емністі мають почати публічно критикувати українські правозахисні організації та українські журналісти. Але для цього потрібно вимкнути сліпий пієтет до Емністі або ж дещо надуманий страх виглядати скандалістом в очах "поважних правозахисників".
Лебідь вказує, що Amnesty International складається з людей. Люди помиляються. Щоб ці люди зупинились помилятися, треба їм аргументовано й навіть голосно вказати на помилки.
Читайте також: