На думку західних аналітиків, хоч українські військові наразі вже майже завершили підготовку до контрнаступу, однак є три фактори, які можуть завадити його успішному проведенню.
Джерело: CNN
Що відомо про ймовірні проблеми під час контрнаступу ЗСУ
Підготовка до весняного контрнаступу майже завершена. Коли воно буде запущено, ймовірно, на півдні, воно стане поворотним моментом у конфлікті. Але у росіян було майже шість місяців, щоб підготувати грунт і побудувати складний комплекс оборони. Прорватися буде величезним випробуванням, - зазначають автори матеріалу.
За інформацією із посиланням на супутникові знімки, злочинна російська армія встигла створити на півдні України ешелоновану оборону із протитанковими рвами, загородженнями, мінними полями та траншеями.
Українським військовим під час контрнаступу доведеться або якось обходити цю лінію захисту, або пробити оборону росіян, не зазнавши втрати наступального потенціалу.
Зокрема, наразі найбільш укріплену оборону окупанти мають у південно-східній частині Запорізької області та в районі Кримського перешийка.
Дуже потужно укріплені напрямки на Пологи і Токмак, що може ускладнити ЗСУ просування у напрямку Мелітополя.
Така оборона, однак, настільки хороша, наскільки хороші сили, закріплені за кожним сектором. Самі по собі вони є обмеженою перешкодою. Ось чому росіяни перекинули більше підрозділів на південь України, - пояснюють автори матеріалу.
Ще одним фактором є відсутність несподіваних контрнаступальних дій. На відміну від наступу в Харківській області, цього разу противник очікує удару ЗСУ Саме на півдні.
Як виглядатиме ідеальний контрнаступ ЗСУ
З цієї причини українським силам потрібно домогтися рішучих успіхів вже в першу добу наступу.
Українська мета повинна полягати в тому, щоб викликати параліч в російському військовому керівництві і паніку серед російських рядових, - зазначає фахівець з сучасних воєн з Лондона Франц-Стефан Гаді.
На його думку, у разі ідеального сценарію розвитку подій, українські бронетанкові підрозділи зможуть прорвати ешелоновану російську оборону в найбільш слабкому місті і швидко просунутись в тил.
Третій фактор, який вплине на результат контрнаступу ЗСУ – це перевага російської армії в повітрі.
Одним з атрибутів успішної оборони є здатність контратакувати, виводити наступаючого противника з рівноваги і змушувати його посилати війська туди, куди він волів би. Здатність росіян зробити це ефективно викликає сумніви. Але росіяни зберігають явну перевагу в повітрі, і це може мати вирішальне значення для уповільнення просування України, - підкреслюють автори матеріалу.
Читайте також:
Армія РФ зазнає поразки у спробах захопити Авдіївку — аналітики ISW;
У Севастополі згоріла нафтобаза Чорноморського флоту РФ — Генштаб;
У ЗСУ оцінили шанси армії РФ захопити "дорогу життя" до Бахмута