Армія РФ близька до поразки в районі Бахмуту та Сватового і Кремінної — звіт аналітиків ISW
Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ близька до поразки в районі Бахмуту та Сватового і Кремінної — звіт аналітиків ISW

Армія РФ близька до поразки в районі Бахмуту та Сватового і Кремінної — звіт аналітиків ISW
Джерело:  online.ua

За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), найближчим часом злочинній армії РФ не вдасться оточити та захопити Бахмут. До того ж досягають кульмінації провальні спроби наступу окупантів в районі Сватового та Кремінної на Луганщині. 

Джерело: звіт аналітиків ISW

Що відомо стосовно ситуації в районі Бахмуту 

Аналітики зазначають, що протягом 4 березня окупаційна російська армія провела одну обмежену атаку в районі Бахмута та зазнала невдачі.

Українські офіційні особи повторили, що українські сили контролюють ситуацію в Бахмуті, але відзначили, що обставини стають дедалі складнішими, і що ПВК "Вагнер" залучила свої найпередовіші та підготовлені елементи до штурмових операцій у цьому районі, - йдеться у звіті ISW.

За інформацією аналітиків, підрозділи російської окупаційної армії намагаються постійно проводити штурмові дії, однак це не означає, що найближчим часом їм вдасться оточити чи захопити Бахмут.

Експерти підкреслюють, що українські військові й надалі можуть утримувати власні позиції у місті, а навіть якщо буде прийнято рішення про відступ, це буде зроблено контрольовано та без загрози потрапляння в оточення.

Російські окупанти зазнають значних втрат під час просування. А оцінка українців стосовно того, що вони зможуть змусити атаки РФ завершитися поблизу їхніх поточних позицій, збалансована з ризиком втрати доступу до основних шляхів відведення, ймовірно, керуватиме рішенням залишитися або відступити, - зазначається у звіті ISW.

Окупанти близькі до остаточного провалу в районі Сватового та Кремінної 

Аналітики вказують, що провальні спроби наступу злочинної армії РФ в районі Сватового та Кремінної на Луганщині, певно, близькі до кульмінації, а росіян поступово готують до втрати ініціативи армії РФ на цих напрямках.

Зокрема, протягом 4 березня окупанти продовжували спроби наступу в районі Сватового.

Відповідно до кадрів із геолокацією, армія РФ, ймовірно, закріпила успіхи на північ від Нововодяного (16 км на південний захід від Сватового).

Так один російський блогер стверджував, що ЗСУ намагались атакувати позиції окупантів на північний захід від Сватового поблизу Куп’янська у Вільшані (15 км на північний схід від Куп’янська) та Лимані Першому (12 км на схід від Куп’янська).

Аналітики також зазначають, що заяви представників України про евакуацію вразливих верств населення серед жителів Куп’янська не означає, що російська армія наразі представляє загрозу місту.

3 березня західні ЗМІ повідомили, що українські чиновники наказали про обов’язкову евакуацію вразливих цивільних осіб із Куп’янська через обстріли з боку Росії.

Наразі окупаційна російська армія перебуває в радіусі 25 км від міста, що дозволяє їм обстрілювати Куп'янськ зі 152-мм артилерії.

Аналітики вказують, що протягом останнього місяця наступ окупантів у напрямку Куп'янська не мав жодного істотного прогресу. Відповідно до поточного темпу наступальних операцій, навряд чи росіяни зможуть досягти успіхів на цьому напрямку і загрожуватимуть захопленням міста.

За оцінками експертів, найближчі російські наступи знаходяться приблизно в 13 км на північний схід від Куп’янська, і малоймовірно, що російські сили в цьому районі мають можливість швидко просунутися по пересіченій місцевості на 13 км і штурмувати сам Куп’янськ.

Також 4 березня російські військові продовжили спроби наступу в районі Кремінної на Луганщині.

За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти намагались безуспішно вести наступ в районі Невського (17 км на північ від Кремінної), Кремінної та за 33 км на південь від Кремінної в районах Григорівки, Білогорівки, Спірного та Веселого.

Зокрема, за твердженням російського воєнкора, окупанти вели наступ у напрямку Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної), Тернів (17 км на захід від Кремінної) та Ямполівки (17 км на захід від Кремінної), а українські сили контратакували поблизу Червонопопівки (6 км на північ від Кремінної)

Напередодні російські блогери поширили кадри, на яких нібито російські штурмові підрозділи Центрального військового округу захоплюють українські окопи в лісовому масиві поблизу Кремінної.

Російське джерело стверджує, що російські та українські сили тримають позиції на відстані 40 метрів один від одного на південь від Кремінної.

Російський командир неточно сформулював російські операції в Луганській та Харківській областях як обмежені за масштабом, що, ймовірно, створить інформаційні умови для потенційної кульмінації російського наступу на цій ділянці лінії фронту.

4 березня командир БАРС-13 (Російський бойовий резерв країни) заявив, що російські війська ведуть локалізовані наступальні операції, щоб відвоювати втрачені позиції та відкинути українські сили від окупованих Росією Сватового та Білгородської області.

Командир БАРС-13 заявив, що російські наступальні дії на цих ділянках "навряд чи можна назвати повноцінним наступом", і що російські війська насилу просуваються після того, як відкинули українські сили з позицій біля Кремінної.

За оцінками аналітиків ISW, у наступі на цих напрямках окупанти задіяли майже повністю 144-й та 3-й мотострілецькі дивізії 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, а також полкові частини 98-ї, 76-ї та 106-ї десантно-штурмової дивізії ВДВ для наступу на лінії Сватове-Кремінна.

Розміщення еквівалента трьох дивізій в одній окремій географічній зоні свідчить про те, що російські війська мали намір віддати перевагу цій осі просування та досягти значних успіхів у цій зоні.

Ситуація на Донеччині 

Протягом 4 березня окупаційна російська армія не полишала спроб оточити Бахмут.

За інформацією Генштабу ЗСУ, українські війська відбили російські атаки на сам Бахмут, на північ від Бахмута біля Васюківки (13 км на північ), на північний захід від Бахмута в районі Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Оріхово-Василівки (10 км на північний захід), Бодганівки (8 км на північний захід), Григорівки (10 км на північний захід); та на захід від Бахмута біля Іванівського (5 км на захід).

На відео з геолокацією, опублікованому 4 березня, видно, як українські війська завдають ударів по російських позиціях на східному березі Берхівського водосховища, вказуючи на те, що російські війська просунулися приблизно на 5 км на північний захід від Бахмута.

За інформацією речника Оперативного командування "Схід" Сергія Череватого, ситуація в Бахмуті складна, але контрольована.

Він додав, що росіяни підірвали міст, який з’єднує Бахмут із Хромовим на заході.

Напередодні, 3 березня, аналітики спостерігали геолокаційні кадри підриву моста українськими військовими, щоб перешкодити руху Росії на захід від Бахмута.

Незрозуміло, хто зруйнував міст Хромове, але його знищення в будь-якому випадку обмежить можливості російських військ наблизитися до українських позицій у Хромовому та навколо нього з позицій у Бахмуті.

Російські джерела широко стверджували, що українські війська відступають з Бахмута, але деякі українські елементи залишаються в місті.

За твердженням російських військових блогерів, сили групи "Вагнера" очистили м’ясокомбінат "Тавр" у північно-східному Бахмуті та просуваються до центру Бахмута по вулицях у східному та південно-західному Бахмуті.

Блогери також заявляли, що війська "Вагнера" атакували українські позиції на захід від Бахмута в районі Іванівського та Хромового.

Військовий блогер, пов’язаний з групою "Вагнера", зазначив, що єдиний міст, який залишився з Бахмута, - це міст через трасу Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут у Іванівському

Протягом 4 березня окупанти також продовжували атаки в районі Авдїівки.

За інформацією Генштабу ЗСУ, російські війська атакували українські позиції в самій Авдіївці та навколо Авдіївки поблизу Північного (5 км на захід від Авдіївки), Новокалинового (10 км на північ від Авдіївки), Красногорівка (9 км на північ від Авдіївки), Кам'янка (5 км на північний схід від Авдіївки); на північно-західній околиці Донецька біля Водяного, Первомайського, Невельського та Красногорівки (Красногорівка на північний захід від Донецька, а не та, що за 9 км на північ від Авдіївки); та на південно-західній околиці Донецька поблизу Мар’їнки та Побєди.

На геолокаційних кадрах видно, як українські військові знищують російську штурмову групу під Авдіївкою, в результаті чого було втрачено три російські танки, п’ять БМП, шість росіян взято в полон.

Російські "воєнкори" стверджували, що російські сили, зокрема частини 1-го армійського корпусу так званої "ДНР", ведуть бої на околицях Донецька та в Мар’їнці.

Російські війська не проводили жодних підтверджених або заявлених наземних атак на південний захід від міста Донецьк на заході Донецької області 4 березня.

Ситуація на півдні України 

За інформацією українських джерел, окупанти намагаються створити умови для проведення наступу на півдні України.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що армія РФ намагається покращити власні позиції в Запорізькій та Херсонській областях для відновлення наступу на окремих напрямках.

Аналітики не спостерігають жодних ознак того, що російські сили готуються до тривалих наступальних операцій у Запорізькій області або будь-якої наступальної діяльності в Херсонській області.

Деякі українські офіційні особи припустили, що російські війська можуть спробувати розпочати рішучий наступ на місто Запоріжжя, але аналітики продовжують оцінювати, що російські війська не мають необхідної бойової потужності, накопиченої в Запорізькій області, щоб розпочати широкомасштабний наступ у цьому напрямку.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?