Аналітики за американського Інституту вивчення війни звернули увагу на те, що вперше за 133 дні від початку масштабної агресії РФ проти України кремлівська окупаційна армія не стала доповідати про власні "успіхи", що на думку експертів, може свідчити про спроби взяти оперативну паузу.
Джерело: ISW
Окупанти хочуть взяти оперативну паузу після важких боїв за Луганщину
Водночас Кремль продовжує готувати економіку Росії до затяжної війни проти України.
Там пояснили, що Міноборони Росії щодня заявляло про "територіальні досягнення" окупантів з початку війни, проте не робило цього після відходу українських військ з Лисичанська 3 липня.
Водночас російські війська все ще проводили невдалі наземні штурми по всіх напрямках 6 липня. Дослідники кажуть, що такі спроби узгоджуються з оперативною паузою, адже вона не вимагає повного припинення активних бойових дій.
У цьому випадку це означає, що російські сили, ймовірно, обмежаться відносно невеликими наступальними діями, намагаючись створити умови для більш значних наступальних операцій і відновити бойову міць, необхідну для виконання цих більш амбітних завдань, - зазначають аналітики в ISW.
У ISW кажуть, що так Кремль намагається мобілізувати російську економіку і промисловість на підтримку війни проти України, готуючись до затяжних бойових дій.
За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, кремлівська окупаційна армія більше не має сил вести наступ більш ніж за одним напрямком.
Данілов сказав, що через чотири місяці після початку вторгнення з'явилися ознаки виснаження арсеналу Росії.
Наразі, за його словами, кремлівська окупаційна армія намагається вести наступ окремими кроками за підтримки великої кількості артилерії.
Росія скупчує дуже велику кількість артилерії та бронетехніки на кожному квадратному кілометрі, з яким ми не в змозі впоратися, і це дає росіянам перевагу, - підкреслює Данілов.
Однак, секретар РНБО зауважив, що армія РФ виявилась беззахисною перед американськими РСЗВ HIMARS, завдяки яким ЗСУ отримали змогу бити по ворожим цілям у тилу.
Фото - facebook.com/GeneralStaff.ua
Між тим секретар РНБО наголосив, що Україні будуть потрібні ще десятки таких пускових установок.
Читайте також: