За словами представника Головного управління військової розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького, армія РФ почала вже використовувати стратегічні запаси окремих видів озброєнь у війні проти України.
Джерело: сайт ГУР МО
В окупантів стрімко вичерпуються запаси озброєнь
За даними військової розвідки України, ворог вже використовує ракети, виготовлені цього року, зокрема, у серпні.
Це говорить про те, що деякі ракети йдуть на застосування прямо з конвеєра. Наскільки їх вистачить - багато що залежить від виробництва. Так, воно впало в порівнянні з довоєнним періодом. Але, на жаль, РФ внаслідок того, що обходить економічні санкції, ще здатна випускати певну кількість крилатих ракет та іншого озброєння, яке використовується проти нашої держави, - підкреслив Скібіцький.
За даними військової розвідки, тривають переговори Росії з іншими країнами щодо постачання боєприпасів, ракетного озброєння до РСЗВ "Смерч" і "Ураган", яких у неї дефіцит, і переговори РФ з Іраном щодо поповнення запасів балістичних ракет. Скібіцький зазначив, що існують відповідні проекти домовленостей між цими країнами, але на сьогодні поставок такого озброєння не зафіксовано.
За словами військового експерта Олександра Коваленка, в РФ давно зруйноване виробництво винищувачів МіГ, а залучені в цей процес фахівці виживають за рахунок ремонтних робіт старих моделей, яких з кожним роком стає все менше і менше. При цьому низка з них вже навіть непридатні до ремонту.
Кожна така втрата для росіян – безповоротна і підкреслює їхнє ганебне становище країни, що влаштовує піар на авіації, але не здатна будувати нові винищувачі певного типу. Російська авіація втратила не поновлювану бойову одиницю. На сьогоднішній день в Росії відсутнє виробництво МіГ-31. Відсутнє воно з 1994 року і відновлення його неможливо, оскільки всі технічні та технологічні лінії давно втрачені. Саме тому втрата даного винищувача куди більш болюча, ніж втрата Су-30 або Су-34 або навіть Су-35, - зазначив експерт.
При цьому він додав, що дана втрата розкриває й інший аспект: виробництво МіГ-29 зараз так само призупинено через відсутність відповідних можливостей, а широко розрекламованих МіГ-35 (модернізований Міг-29) з 2007 року випустили лише шість одиниць.
Читайте також: