За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW) за рахунок численних втрат злочинній армії РФ вдається трохи просуватись у Бахмуті, однак в районі Авдіївки окупанти зазнають поразки під час спроб атак.
Джерело: звіт ISW
Що відомо про ситуацію у зоні бойових дій на сході України
Зазначається, що протягом 29 квітня російські військові злочинці вдавались до спроб наземних атак в районі Сватового та Кремінної на Луганщині.
За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти здійснили невдалі спроби атак у напрямку Білогорівки, за 12 км від Кремінної та у південному напрямку в районі Діброви, за 5 км на захід від Кремінної.
За твердженнями одного з російських блогерів, росіяни провели низку невдалих атак у напрямках Тернів та Невського за 16-18 км від Кремінної.
Також окупанти зазнали поразки під час спроби атаки в районі Серебрянського лісу, за 11 на південь від Кремінної.
У той же час українські військові продовжують завдавати влучних та потужних ударів по тилових позиціях росіян на Луганщині.
За твердженнями російських джерел, ЗСУ протягом 29 квітня завдали ударів по по Брянці, 9 км на захід від Алчевська на трасі Т0504, чотирма ракетами HIMARS.
Аналітики ISW зазначають, що протягом 29 квітня армії РФ вдалось досягти обмежених успіхів у Бахмуті, у південно-західному та північно-західному районах міста.
Зокрема, російські воєнкори заявляють про просування окупантів в північно-західному Бахмуті та захоплення будівлі міського медичного коледжу у центрі і Бахмутського промислового коледжу на півдні міста.
Один з російських блогерів також стверджував, що росіяни нібито вже захопили близько 92% території Бахмута і проводять атаки в районі траси через Хромове, а також поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута), Богданівки та Іванівського (5 км на захід від Бахмута).
За твердженнями іншого воєнкора, найманці терористичної ПВК "Вагнера" просунулись до траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут і мають обмежене просування в південному Бахмуті.
У Генштабі ЗСУ зазначають, що росіяни провели безуспішні атаки в районі Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Часового Яру (9 км на захід від Бахмута) та Предтечиного (12 км на південний захід від Бахмута).
За словами речника Східного угруповання Сил оборони Сергія Череватого, українські військові, попри твердження росіян, все ще тримають під контролем шляхи постачання до Бахмута.
Російський військовий блогер стверджував, що українські сили безуспішно намагалися розблокувати трасу E40 у напрямку Красної Гори (6 км на північ від Бахмута).
Протягом 29 квітня злочинна російська армія також проводила наземні атаки в районі Донецька та Авдіївки.
За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти здійснили безуспішні наземні атаки поблизу Авдіївки, Сіверного (5 км на захід від Авдіївки), Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки), Мар’їнки (27 км на південний захід від Авдіївки) та Новомихайлівки (10 км на південний захід від м. Донецьк).
При цьому російські воєнні блогери заявляють, що росіяни здійснили спробу атаки в районі траси H20 на захід від Новобахмутівки (12 км на північ від Авдіївки), а також поблизу Красногорівки (9 км на північ від Авдіївки) і Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки).
Відомо, що наразі в районі Авдіївки діють підрозділи 1454-го мотострілецького полку 9-ї бригади та 14-ї бригади "Кальміус" (1-й армійський корпус так званої "ДНР").
В Генштабі ЗСУ заявляють, що російські війська все частіше відмовляються від бойових дій на Мар’їнському напрямку через значні втрати в живій силі, несвоєчасну подачу боєприпасів, відсутність засобів індивідуального захисту та накази проводити штурм без важкої техніки та артилерійської підтримки.
Протягом 29 квітня не було зафіксовано спроб ворожих атак у західній частині Донеччини.
За інформацією Генштабу, російські війська не вели наземних ударів на Шахтарському напрямку.
У той же час окупанти відновили бойові дії в районі Вугледару, де наразі діє оперативно-бойове тактичне формування "Каскад".
Що відомо про ситуацію на півдні України
В Міноборони РФ заявили про завдання удару увечері 28 квітня по по командному пункту українського Херсонського угруповання військ. Удар було завдано ракетами морського базування.
Зокрема, кремлівське пропагандистське видання "РИА Новости" оприлюднило кадри запуску ракет по командному пункту кораблем Чорноморського флоту.
Протягом 29 квітня окупанти також продовжили обстрілювати райони уздовж лінії фронту на захід від Гуляйполя та в Херсонській області.
Російський "воєнкор" опублікував відео, як російські війська обстрілюють українські позиції поблизу Гуляйполя з термобаричної артилерійської системи ТОС-1А.
Українські війська продовжують обстріли російських військових у тилових районах на півдні України. 29 квітня російське джерело заявило, що українські війська завдали удару з HIMARS по командному пункту російської 19-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) за 20 км від лінії фронту, а геолокаційні кадри показують наслідки удару з HIMARS поблизу Таврії Запорізької області (14 км на північний захід від Токмака та 20 км від нинішньої лінії фронту).
Російська влада продовжує закріплювати фізичний контроль над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС).
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі 28 квітня заявив, що 3 тис. співробітників ЗАЕС мають контракти з російським державним оператором атомної енергії "Росатомом". Гроссі заявив, що в НАЕК "Енергоатом" працює 1000 осіб.
Гроссі також заявив, що невідомі оператори станції, імовірно російські, працюють над відновленням ліній електропередач між ЗАЕС і окупованою Росією територією та Запорізькою теплоелектростанцією (ЗАТЕС).
Росія, ймовірно, має на меті встановити легітимність як єдиного спроможного оператора ЗАЕС, очолюючи ремонти, які Україна не може виконати, поки Росія окупує станцію.
Читайте також:
У Севастополі згоріла нафтобаза Чорноморського флоту РФ — Генштаб;
У ЗСУ оцінили шанси армії РФ захопити "дорогу життя" до Бахмута;
Зеленський заявив про початок другої частини війни