Астрономи виявили найвіддаленіший космічний об'єкт у Сонячній системі — це карликова планета, яка отримала офіційну назву 2018 AG37. Що цікаво, у неї також уже є прізвисько — "FarFarOut". За словами вчених, перше космічне тіло виявили ще 2 роки тому, однак лише в лютому 2021 року планетологи змогли простежити за ним у телескопи і занести до реєстру як мешканця нашої зоряної системи. Згідно з останніми даними, планета "FarFarOut" має витягнуту орбіту, наближається до Сонця на відстань 25 астрономічних одиниць і віддаляється від нього на 175 а.о. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на електронний проспект Центру малих планет.
"Один рік на "FarFarOut" приблизно відповідає 1000 років на Землі. Розміри у 2018 AG37 невеликі. Судячи з яскравості відбитого сонячного світла, діаметр цього космічного тіла становить близько 400 км (для порівняння, діаметр Місяця – 3474 км). Поки вчені припускають, що це світ льоду і каменю, але спостереження за ним ще тривають", - йдеться в повідомленні.
Вперше унікальну планету виявив телескоп "Субару" на Гаваях. Вона перетинає орбіту Нептуна і підлягає сильному гравітаційному впливу від цієї планети. Тим часом, спостереження за об'єктами на околиці Сонячної системи мають важливе значення.
"Близько п'яти років тому виявлені непрямі свідчення того, що у нашій системі є масивна дев'ята планета, яку поки не змогли побачити в телескопи. Вплив цієї "планети Х" на карликові тіла за орбітою Нептуна можуть допомогти виявити винуватицю, але для цього поки не вистачає даних. Астрономи NASA виявили планету з наявними ознаками придатності для життя у найближчій до нас системі Альфа Центавра", - розповідають астрономи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені зафіксували на орбіті Землі новий загадковий об’єкт, який може бути троянським астероїдом. Це космічне тіло сягає декількох сотень метрів в діаметрі. Об’єкт отримав назву 2020 XL5 і він дуже схожий на єдиний підтверджений троянський астероїд нашої планети 2010 TK7.