Австралія закликала до реформи Радбезу ООН і обмеження права вето РФ. Цим самим країна підтримала пропозицію президента України Володимира Зеленського.
Джерело: Bloomberg
Австралія закликає підтримати пропозицію Зеленського щодо реформи ООН
Австралія підтримала вимогу президента України Володимира Зеленського про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки ООН і закликала до подальших реформ керівного органу.
Про це заявила міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг.
Ми повинні вимагати від постійних членів більше, включно з обмеженнями на використання права вето. Росія знущається над ООН щодня, коли продовжує своє незаконне й аморальне вторгнення в Україну, – заявила вона.
За словами глави МЗС Австралії, Радбез має забезпечити ширше представництво постійних і непостійних членів для Африки, Латинської Америки та Азії, включно з постійними місцями для Індії та Японії.
Вонг додала, що Австралія претендує на місце в Раді Безпеки на 2029-2030 роки.
Міністерка зазначила, що напруженість у Південно-Китайському морі та тривале розроблення КНДР ядерної зброї відносяться до питань, які спричиняють "найскладніші обставини за останні десятиліття", і потребують більшої прихильності запобіганню конфліктам.
Одним словом, військова міць зростає, а заходи щодо стримування військових конфліктів – ні, і конкретних механізмів їх запобігання практично не існує, – сказала міністерка.
Зеленський пропонує реформу ООН
Президент України Володимир Зеленський виступив 19 вересня на Генасамблеї ООН. Він розкритикував міжнародну організацію за те, що Росія продовжує бути при владі, попри загарбницьку війну, яку вона розв'язала проти України.
Зеленський закликав виключити Росію із Ради безпеки ООН.
На переконання президента України, першим крок реформи ООН повинна стати реальна можливість долати вето – "за умови набрання двох третин голосів, які відображатимуть волю націй і з Азії, і з Африки, і з Європи, і з обох Америк, і з регіону Тихого океану".
Другим кроком Володимир Зеленський бачить розширення складу постійних членів Ради безпеки – зокрема шляхом залучення країн Африки, Азії, Латинської Америки й Тихого океану. Не можна також забувати й про Німеччину.
Третій крок — створення системи запобігання агресії шляхом превентивних санкцій, що має автоматично виноситись на розгляд Радбезу ООН, "коли будь-який член Генеральної асамблеї заявляє про загрозу агресії".
Читати також:
Це глухий кут. Зеленський запропонував масштабну реформу ООН
Зеленський назвав дві умови для завершення війни на Радбезі ООН — онлайн-трансляція
Формула миру. Зеленський в ООН запросив країни на саміт