Українські банки вирішили попередити громадян про необхідність сплатити додаткові платежі при оформленні угоди з купівлі нерухомості в рамках державної іпотечної програми, яка була впроваджена за ініціативи глави держави Володимира Зеленського. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "ЕП".
Так, в державному Укргазбанку повідомили про наступні виплати:
одноразова комісія - 0,5 % від суми кредиту;
збір до Пенсійного фонду - 1% від вартості квартири;
послуги оцінювача – близько 1900 грн;
щорічне страхування квартири - 0,26% від її вартості;
послуги нотаріуса при оформлені угоди - 10,27 тис грн;
держреєстрація - 3086 грн.
Керівництво Приватбанку повідомило, що одноразова комісія за видачу кредиту становить 0,5% від суми. Окрім того, наголошується, що на страхування квартири і життя позичальника щорічно треба витрачати ще по 0,5% від вартості квартири і залишку по кредиту відповідно.
Якщо забудовник є фізичною особою і протягом року укладав більше одного договору купівлі-продажу нерухомості, то додатково необхідно сплатити 5% податку з доходів фізичних осіб. На практиці його сплата лягає на плечі покупця.
Про додаткові витрати також розповіли представники банку Глобус:
послуги нотаріуса - 5-8 тис грн;
щорічне страхування квартири - 1,3% від її вартості;
щорічне страхування від нещасного випадку- 1,3% від залишку по кредиту;
послуги оцінювача - близько 1 тис грн;
збір до Пенсійного фонду - 1% від вартості житла;
адміністративний збір - 227 грн.
Не можна також не згадати про те, що в іпотеку не можна буде купити житло, побудоване до 2015 року. Як відомо, за ініціативою глави держави Володимира Зеленського українські банки почали надавати іпотеку під 10% з осені минулого року. Але сьогоднішня постанова передбачає, що Фонд розвитку підприємництва тепер буде компенсувати процентну ставку до рівня 7%. В ОП переконані, що завдяки цій програмі іпотека стане доступнішою і більше родин, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі молоді сім’ї, зможуть придбати нове житло.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Данії почали видавати іпотеку під 0% на 20 років.