За чотири роки свого президентства Дональд Трамп провів як мінімум дванадцять переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним, деталі яких ретельно приховував від громадськості. До цих засекречених розмов отримав доступ новий американський лідер Джо Байден. Його радники мають намір найближчим часом вивчити таємні дані, щоб дізнатися про конфіденційні угоди, які Трамп міг укладати з кремлівським лідером. Відзначається, що Трамп приділяв пильну увагу охороні змісту своїх особистих бесід з Путіним - дещо наказував ховати в надсекретній системі кодових слів, а деякі записи навіть конфісковував. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Politico.
"Це набагато більше, ніж просто Росія і Путін. Це нагальна проблема для нової команди - в основному, спроба з'ясувати, що Трамп обіцяв людям направо і наліво, керуючи Білим домом?", - відзначають чиновники Білого дому, підкреслюючи, що Трамп засекречував переговори не тільки з Путіним, а й з представниками саудівської королівської сім'ї.
За даними джерела, Трамп і Путін провели 12 телефонних бесід та зустрічей. У свою чергу представниця Держдепу Марина Гросс, яка перекладала багато дзвінки і зустрічі Трампа з Путіним, розповіла, що часто їх розмови дуже нагадували балаканину двох друзів в барі.
Важливо відзначити, що раніше прессекретарка Білого дому Джен Дженніфер Псакі повідомляла, що Байден доручив американським спецслужбам вивчити ситуацію з отруєнням Навального, а також перевірити інформацію про те, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2020 року, здійснила масштабну кібератаку на державні відомства США і пропонувала талібам гроші за вбивство американських військових в Афганістані. Вона підкреслювала, що Байден не має наміру влаштовувати "перезавантаження" відносин з Росією, як робили багато американських президентів до нього, а буде працювати з Росією для просування інтересів США і залучення цієї країни до відповідальності за її нерозумні й ворожі дії.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в КДБ розповіли про 40-річну вербуванні Трампа російськими спецслужбами. Радянський комітет держбезпеки почав вербувати колишнього президента США Дональда Трампа ще в 1977 році, так як вже тоді офіційна Москва розглянула в ньому успішний актив, готовий грати на руку Кремля в боротьбі проти Заходу.