Американський лідер Джо Байден і його команда раптово змінили плани щодо Північного потоку-2. Адміністрація президента США хоче відмовитися від санкцій стосовно керівництва компанії, відповідальної за будівництво російського газопроводу, щоб ще більше не псувати відносини з Росією.
Джерело: Axios
Відзначається, що проти глави компанії Nord Stream 2 Ag Матіаса Варніга, який є другом президента Росії Володимира Путіна і колишнім офіцером східно-німецької розвідки, США не вводитимуть санкції. У Держдепі це рішення пояснили захистом національних інтересів США.
Джерело зазначає, що відмова від санкцій проти керівництва Північного потоку-2 суперечить публічним заявам держсекретаря США Ентоні Блінкена, який регулярно запевняє, що докладе всіх зусиль для остаточного блокування російського газопроводу.
Як зазначено в публікації джерела, на думку високопоставлених американських чиновників, єдиний спосіб зупинити проєкт - ввести санкції проти кінцевих споживачів російського газу в Німеччині. Але адміністрація Байдена і їх не буде вводити, щоб не розривати відносини з Берліном.
"Рішення вказує на те, що адміністрація Байдена не бажає зіпсувати свої відносини з Німеччиною через цей трубопровід, і це підкреслює труднощі, з якими стикається президент Байден, поєднуючи дії з риторикою про жорсткий підход до Росії", - зазначає видання.
Санкції США проти Північного потоку 2
Паралельно з відмовою від введення санкцій проти керівництва Північного потоку-2 Держдеп США планує все ж ввести санкції проти кількох російських кораблів, що беруть участь в прокладці труб. Державний департамент США найближчим часом повинен надіслати свій обов'язковий 90-денний звіт в Конгрес з переліком суб'єктів будівництва газопроводу, щодо яких слід ввести санкції.
В 2021 році Штати вже розширювали перелік компаній, що підпадають під санкції через ПП-2. Зокрема, вони стосувалися компаній, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування проєкту, модернізації або установки зварювального обладнання на судах, які будуть доповнювати будівництво газопроводу.
Головне про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.