Президент США Джо Байден продовжить запроваджувати санкції проти російського газопроводу Північний потік-2, запуск якого в Держдепі США раніше назвали "звершеним фактом". Американський лідер й далі буде застосовувати кожні 90 днів рестрикції щодо російських організацій, як і обіцяв.
Джерело: CNN
Про санкційні плани Байдена щодо Росії і Північного потоку-2 розповів помічник президента Сполучених Штатів з національної безпеки Джейк Салліван.
"Питання в тому, чи будемо ми безпосередньо переслідувати, використовуючи повноваження щодо санкцій, наших європейських партнерів, союзників і друзів. Президент Байден сказав: я не готовий цього зробити, але я готовий вводити кожні 90 днів санкції проти російських організацій, що беруть участь в будівництві "Північного потоку - 2". Він це робив і продовжить робити", - сказав Салліван, відповідаючи на питання, чому США призупинили введення санкцій проти європейської компанії Nord Stream 2 AG.
Офіційний предствитель Держдепу США Нед Прайс підтверджує, що адміністрація США буде протидіяти Росії, щоб Кремль "не зміг використовувати енергію в якості інструменту примусу щодо України або будь-якої іншої країни". Він також сказав, що у Вашингтоні як і раніше вважають Північний потік - 2 "поганою угодою" для європейських партнерів США.
Нові санкції США проти Росії
Незважаючи на те, що Байден і президент Росії Володимир Путін на саміті в Женеві домовилися спробувати налагодити взаємини між країнами, офіційний Вашингтон не збирається відмовлятися від санкцій відносно РФ. За словами Саллівана, США вже також готують нові санкції проти Росії у зв'язку з ситуацією навколо Олексія Навального.
"Ми ввели санкції проти Росії за отруєння Олексія Навального, і ми готуємо ще один пакет санкцій, який також буде застосовуватися в зв'язку з цим", - анонсував помічник Байдена.
Санкції США проти Північного потоку-2
20 травня офіційно стало відомо, що команда Джо Байдена не вводитиме санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, оскільки відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Штатів.
У Сенаті США вважають це рішення "помилковим" і жорстко критикують Байдена за "подарунок" Путіну. Свої претензії висловлює й украиїнська влада.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.