Ввечері 30 вересня більшість у Палаті представників і Сенаті США проголосувала за тимчасове фінансування уряду терміном на 45 днів, яке не містило кошти на допомогу Україні. Президент США Джо Байден підписав закон і наполіг на необхідності забезпечити допомогу Україні.
Джерело: Білий дім
Байден підписав закон про тимчасове фінансування уряду
За годину до настання 1 жовтня Байден підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду до 17 листопада. Це забезпечило уникнення шатдауну уряду США.
Законопроєкт не включав нового фінансування для продовження підтримки України.
Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана, - йдеться у заяві Байдена.
Він сподівається, що спікер Маккарті дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент.
Байден зазначив, що двопартійна більшість у Палаті представників та Сенаті проголосувала за збереження роботи уряду, запобігаючи “непотрібній кризі, яка завдала б непотрібного болю мільйонам працьовитих американців”.
Сенатори пообіцяли розглянути допомогу Україні
Увечері 30 вересня Палата представників США Конгресу США 335 голосами проти 91 ухвалила подовження терміну фінансування уряду на 45 днів.
Кошти передбачаються на допомогу наслідкам стихійних лих, продовженням федеральної програми страхування від повеней — але без допомоги Україні.
Після ухвалення резолюції, двопартійна група членів керівництва Сенату опублікувала заяву, в якій пообіцяла, що вони будуть гарантувати, що Сполучені Штати продовжуватимуть «забезпечувати критично важливу та стійку безпеку та економічну підтримку для України».
Найближчими тижнями Сенат працюватиме над законодавством про продовження фінансування військових дій в Україні. Ми підтримуємо зусилля України захистити свій суверенітет від нахабної агресії [Володимира] Путіна, і ми приєднуємося до сильної двопартійної більшості наших колег у цій важливій роботі, — заявили сенатори.
Читайте також: