Байдена закликали повернутися в реальність і врятувати Україну
Категорія
Політика
Дата публікації

Байдена закликали повернутися в реальність і врятувати Україну

Байдена закликали повернутися в реальність і врятувати Україну
Джерело:  online.ua

Конгресмени США вимагають, щоб адміністрація Джо Байдена негайно відновила санкції проти Північного потоку-2, оскільки з завершенням будівництва газопроводу Україна стане ще більш вразливою до агресії Росії.

Джерело: спільна заява законодавців, оприлюднена на сайті комітету Палати представників з іноземних справ.

Цей документ підписали 21 конгресмен США разом з головним республіканцем Комітету у закордонних справах Палати представників Майклом Макколом. Автори документа висловили глибоке розчарування рішенням адміністрації Байдена по Північному потоку-2. Законодавці вважають, що цим рішенням Байден поставив інтереси Німеччини і Росії вище інтересів всієї Європи.

"Твердження, що ці санкції негативно вплинуть на відносини США з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками і партнерами, повністю ігнорує думку прифронтових країн Центральної та Східної Європи, зокрема України", - відзначили конгресмени.

Вони звертають увагу на те, що запуск газопроводу збільшить можливості Кремля поширювати дестабілізуючу поведінку в Європі і буде наповнювати касу Путіна для фінансування майбутньої агресії.

"Із завершенням Північного потоку-2 Україна ще більш уразливою до російської агресії, оскільки Москві буде більше не потрібен Києв як транзитна країна для експорту природного газу в Західну Європу", - попережають конгресмени.

Законодавці також нагадали Байдену про недавню ескалації на кордонах України.

"Недавня ескалація російської військової агресії в Україні і на кордонах з нею послужила потужним нагадуванням про цю реальність. Протест Києва і Варшави після оголошення США про відмову також ясно показав, що ключові союзники в Центральній і Східній Європі поділяють нашу стурбованість", - відзначили республіканці.

У висновку конгресмени закликали команду Байдена негайно відновити санкції проти російського газопроводу.

"Ми просимо вас негайно усунути ці непродумані виключення, що суперечать національним інтересам США, і застосувати обов'язкові повноваження, прийняті Конгресом. Чим довше ви зволікайте, тим більше ви підсилюєте згубний вплив Путіна на всю Європу" - підсумували політики.

Санкції США проти Північного потоку-2

20 травня офіційно стало відомо, що команда Джо Байдена не вводитиме санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, оскільки відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Штатів. У Сенаті США вважають це рішення "помилковим" і жорстко критикують Байдена за "подарунок" Путіну.

Президент України Володимир Зеленський допускає, що США можуть повністю відмовитися від санкцій проти ПП-2, про що домовляться американський лідер Джо Байден і російський президент Володимир Путін на зустрічі в Женеві, яка відбудеться 16 червня. Зеленський вважає, що це стане особистою поразкою президента США і серйозною геополітичною перемогою Росії.

Коротко про будівництво Північного потоку 2

  • Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.

  • Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.

  • Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.

  • США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.

  • Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?