Конгресмени США вимагають, щоб адміністрація Джо Байдена негайно відновила санкції проти Північного потоку-2, оскільки з завершенням будівництва газопроводу Україна стане ще більш вразливою до агресії Росії.
Джерело: спільна заява законодавців, оприлюднена на сайті комітету Палати представників з іноземних справ.
Цей документ підписали 21 конгресмен США разом з головним республіканцем Комітету у закордонних справах Палати представників Майклом Макколом. Автори документа висловили глибоке розчарування рішенням адміністрації Байдена по Північному потоку-2. Законодавці вважають, що цим рішенням Байден поставив інтереси Німеччини і Росії вище інтересів всієї Європи.
"Твердження, що ці санкції негативно вплинуть на відносини США з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками і партнерами, повністю ігнорує думку прифронтових країн Центральної та Східної Європи, зокрема України", - відзначили конгресмени.
Вони звертають увагу на те, що запуск газопроводу збільшить можливості Кремля поширювати дестабілізуючу поведінку в Європі і буде наповнювати касу Путіна для фінансування майбутньої агресії.
"Із завершенням Північного потоку-2 Україна ще більш уразливою до російської агресії, оскільки Москві буде більше не потрібен Києв як транзитна країна для експорту природного газу в Західну Європу", - попережають конгресмени.
Законодавці також нагадали Байдену про недавню ескалації на кордонах України.
"Недавня ескалація російської військової агресії в Україні і на кордонах з нею послужила потужним нагадуванням про цю реальність. Протест Києва і Варшави після оголошення США про відмову також ясно показав, що ключові союзники в Центральній і Східній Європі поділяють нашу стурбованість", - відзначили республіканці.
У висновку конгресмени закликали команду Байдена негайно відновити санкції проти російського газопроводу.
"Ми просимо вас негайно усунути ці непродумані виключення, що суперечать національним інтересам США, і застосувати обов'язкові повноваження, прийняті Конгресом. Чим довше ви зволікайте, тим більше ви підсилюєте згубний вплив Путіна на всю Європу" - підсумували політики.
Санкції США проти Північного потоку-2
20 травня офіційно стало відомо, що команда Джо Байдена не вводитиме санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, оскільки відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Штатів. У Сенаті США вважають це рішення "помилковим" і жорстко критикують Байдена за "подарунок" Путіну.
Президент України Володимир Зеленський допускає, що США можуть повністю відмовитися від санкцій проти ПП-2, про що домовляться американський лідер Джо Байден і російський президент Володимир Путін на зустрічі в Женеві, яка відбудеться 16 червня. Зеленський вважає, що це стане особистою поразкою президента США і серйозною геополітичною перемогою Росії.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.