Бельгія надасть F-16 для навчання українських пілотів. А у 2024 році Міноборони Бельгії додатково відправить до Данії два навчально-тренувальні літаки F-16B.
Джерело: Le Soir
Бельгія дає F-16 для навчання українців
Уряд Бельгії 15 вересня затвердив участь країни у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16 в межах "авіаційної коаліції".
Так, шестеро українських інструкторів і чотири фахівці з планування місій пройдуть підготовку в Бельгії для подальшого навчання українських пілотів та іншого персоналу на F-16.
У найближчі тижні Міністерство оборони Бельгії скерує групу з трьох військовослужбовців до навчального центру для українських пілотів F-16 у Данії, яка надала для цього свою авіабазу Скрюдструп на півдні країни.
А у 2024 році Міноборони Бельгії відправить до Данії два двомісні навчально-тренувальні літаки типу F-16B для підвищення кваліфікації, а також контингент із близько 50 військовослужбовців, переважно технічного персоналу, які відповідатимуть за розгортання літаків F-16.
На додаток до цього важливого внеску в підготовку і введення в експлуатацію винищувача F-16, наш уряд офіційно заявляє про свою підтримку в наданні допомоги в реалізації цього нового потенціалу – необхідного для модернізації українських збройних сил, – підкреслила міністерка оборони Бельгії Людівін Дедондер.
Що відомо про навчання українських пілотів на F-16
Як відомо, українські льотчики вже почали навчання на винищувачах F-16 у Данії. Також відомо, що до навчання українців на F-16 долучаться Греція та Португалія.
Пілоти, які вже розмовляють англійською, почнуть льотну підготовку на базі національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Аризона, США.
F-16 потребує приблизно 16 годин технічного обслуговування за кожну годину в повітрі, і офіційні особи США попередили, що пошук і навчання екіпажів технічного обслуговування, яким також потрібно буде говорити англійською, може бути складнішим, ніж підготовка пілотів.
У серпні США погодилися дозволити Данії та Нідерландам навчати українських пілотів. Там проходить підготовку близько 8 пілотів. Також США погодилися навчати українських пілотів у своїй країні. Греція та Румунія приєдналися до ініціативи.
Про рішення передати Україні F-16 вже оголосили Данія, Нідерланди і Норвегія.
Читайте також:
Досвідчені українські пілоти можуть навчитися керувати F-16 за три місяці — AP
Україна може почати використовувати F-16 вже в лютому — WSJ
У Повітряних силах відповіли на чутки про постачання Україні винищувачів