Відпочинок на морі — довгоочікуваний час, коли можна позасмагати і поплавати, набратися сил, оздоровитися і отримати всі необхідні вітаміни. Особливо таких поїздок чекають діти. Але тривале перебування на сонці загрожує опіками і ослабленням організму. Розповідаємо, як уникнути неприємних моментів і як отримати безпечний і красивий загар.
Засмагаємо без шкоди для здоров'я: яких помилок потрібно уникнути, щоб не отримати опік
Засмагати на сонці — приємний і необтяжливий вид дозвілля. Здавалося б, немає нічого складного. Але якщо зловживати сонячними променями, можна отримати опіки різного ступеня тяжкості. Особливо важко сонячні опіки переносять люди з чутливою шкірою і діти. Що потрібно знати, щоб не провести всю відпустку в сметані?
По-перше, час на сонці має бути строго обмеженим. Вранці до 11:00 і ввечері після 16:00. Вдень сонячні промені найбільш агресивні і, навіть перебуваючи в цей час в тіні, можна «згоріти». А немовлятам і зовсім не рекомендується перебувати під прямими сонячними променями.
По-друге, потрібно уважно читати етикетки сонцезахисної косметики. Для кожного типу шкіри і віку варто підбирати свій тип косметики, а також стежити за терміном придатності продукту.
По-третє, необхідно правильно використовувати креми та спреї. Дуже важливо слідкувати за дозуванням. Якщо економити — ніякого захисного ефекту не буде. Не варто інтенсивно втирати крем в шкіру.
Наносити сонцезахисний засіб на шкіру необхідно за 20-30 хвилин до виходу. Потім потрібно наносити засіб кожні 1,5-2 години. Після купання обов'язково сполоснутися в чистій воді і нанести засіб повторно.
Типи сонцезахисної косметики: читаємо етикетки
На етикетках сонцезахисних засобів, крім відомого всім сонцезахисного фактора SPF можна зустріти і інші абревіатури: PPD, UVA, UVB. Що це означає?
Сонячні промені бувають двох типів — А і В. Перші — винуватці прискорення старіння верхніх шарів шкіри, руйнують колагенові волокна, утворюють пігмент, можуть привести до утворення меланоми. Другий тип променів не настільки небезпечний і провокує тільки появу опіків.
Багато засобів захищають тільки від УФ-В променів. У їх числі і SPF (іноді пишуть UVB). Навіть SPF 50+ безсилий перед А-променями.
Щоб убезпечити свою шкіру і шкіру малюка від небезпечних променів, потрібно обирати засіб, де є відмітка — UVA. Саме цей фактор запобігає негативному впливу ультрафіолету А-типу.
Відмітка PPD означає відтерміновану вторинну пігментацію. Тобто, засіб з PPD підсилює бар'єр від UVA-променів.
А ось консистенція засобу може бути будь-якою. Зараз їх багато, є з чого вибрати. Це крем, спрей, масло, флюїд і молочко. При виборі можна відштовхуватися від типу шкіри. Наприклад, сонцезахисний крем для обличчя із сухою шкірою може бути щільніше, з густою, в'язкою текстурою. А ось для жирної шкіри краще підібрати легкі флюїди.
Ступінь захисту підбирається індивідуально, на основі фототипу шкіри. Володарям світлої, чутливої шкіри краще використовувати креми з SPF 50 і PPD 42. І чим більш смаглява шкіра, тим нижче може бути цей показник.
Дитяча сонцезахисна косметика без вікових обмежень призначена для дітей від 3 років. Для малюків краще підбирати спеціальні засоби, де є відмітка 0 +. Наприклад, лінія для захисту від сонця La Roche-Posay розроблена дерматологами з урахуванням віку і типів шкіри.