На кордоні Білорусі з Україною – у Брестській та Гомельській областях – перебувають до семи білоруських батальйонів.
Джерело: речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник в ефірі телемарафону
Міноборони не бачить ознак підготовки наступу з Білорусі
На кордоні в Брестській та Гомельській областях зараз до семи білоруських батальйонів. Це приблизно 3,5-4 тисяч особового складу. Але треба розуміти, що там є і російські війська. Не скажу їх кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартировані, - сказав Мотузяник.
Він повідомив, що не слід виключати ризику нового наступу на Україну з білоруського напрямку.
Цілком можливий варіант, що росіяни можуть швидко перекинути на територію Білорусі додаткові резерви і, можливо, підготувати наступ, — зауважив Мотузяник.
Мотузяник наголошує, що загроза з боку Білорусі нікуди не зникала. Але для того, щоб зробити з її боку наступ, як пояснює речник Міноборони України, потрібно створити потужне наступальне угруповання – зараз воно не спостерігається.
Але дії Росії, зокрема і білоруської армії, змушують тримати там війська. Це така російська тактика. Основний удар – Донеччина і Луганщина, а решта – постійні обстріли, відволікання нашої уваги, сковування дій наших підрозділів. У такий спосіб вони змушують нас тримати там війська, – пояснив він.
При цьому він підкреслив, що поки що міністерство не бачить ознак підготовки наступу.
Нагадаємо, що 4 березня Олександр Лукашенко заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» Російської Федерації в Україні».
При цьому Білорусь надала Росії можливість наступати на Україну зі своєї території та дозволяє завдавати ракетних та авіаударів.
Читайте також: