Біженки з України в ЄС стикаються із загрозою сексуального насильства – дослідження
Категорія
Світ
Дата публікації

Біженки з України в ЄС стикаються із загрозою сексуального насильства – дослідження

Біженки з України в ЄС стикаються із загрозою сексуального насильства – дослідження
Джерело:  online.ua

У новому дослідженні аналітиків з Thomson Reuters та фахівців з ОБСЄ зазначається, що українки, що вирушили до Європи у статусі біженців, все частіше стають жертвами сексуального насильства.

Джерело:  The Guardian

Що відомо про зростання випадків сексуального насильства над українками в країнах ЄС

Зокрема, спеціалісти проаналізували глобальний пошуковий трафік у період з моменту вторгнення злочинної армії РФ в Україну та дізнались про зростання інтересу серед інтернет-користувачів в країнах ЄС до порнографічних матеріалів за участю або на тему українських біженців.

Аналітики вважають, що підвищений інтерес може заохочувати торговців людьми діяти частіше і більш безкарно.

Представники організації закликали вжити термінових заходів для посилення захисту українських жінок і дітей, які перебувають під загрозою сексуальної експлуатації.

Аналіз історії пошукових запитів засвідчив, що протягом останніх півроку різко зросла кількість переглядів порнографічних відеороликів, на яких нібито зображені українські біженці.

Автори дослідження зазначають, що хоча ще до війни існували свідчення сексуальної експлуатації та торгівлі деякими українцями, за останніми даними, масштаби цього явища значно зросли.

Пошуковий трафік по всьому світу за такими термінами як "українське порно", відтоді постійно зростає.

Як організації ведуть боротьбу із торгівлею людьми та сексуальною експлуатацією 

Thomson Reuters співпрацює з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) для підвищення обізнаності про цю сексуальну експлуатацію. Вони запустили кампанію під назвою "Будь у безпеці", щоб закликати світову спільноту надати українкам інформацію про безпеку та допомогти розпізнати попереджувальні знаки торговців людьми.

Цей аналіз показує, наскільки важливо забезпечити безпеку жінок і дітей, які тікають від війни. Високий попит з боку чоловіків на сексуальний доступ до українських жінок і дівчат створює величезний стимул для торговців людьми вербувати вразливих людей, щоб задовольнити цей попит і отримати від цього прибуток. Ми вже знайшли прямі докази спроб вербування в чатах, якими користуються українці, та збільшення реклами українців в Інтернеті, - підкреслює спецпредставник та координатор ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми Валіант Річі.

Відповідно до даних попереднього аналізу, проведенного у минулому році, після початку війни в інтернеті різко зросла кількість пошукових запитів щодо термінів, пов'язаних із сексуальною експлуатацією, які безпосередньо стосуються українських біженців. У березні 2022 року дослідження показало 300% зростання цих термінів у всьому світі.

У Великій Британії кількість пошукових запитів "українські ескорт послуги" зросла на 200% порівняно з шістьма місяцями до початку війни, в Іспанії - на 600%, а в Польщі - на 130%. Також зросла кількість запитів за цими термінами в Австрії, Чехії, Данії, Франції та Швейцарії.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?