Блінкен назвав умову переговорів між Україною та РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Блінкен назвав умову переговорів між Україною та РФ

Блінкен назвав умову переговорів між Україною та РФ
Джерело:  online.ua

На переконання керівника Держдепу США Ентоні Блінкена, успішний контрнаступ українських військових посилить позиції Києва за столом переговорів із Москвою. 

Джерело: пресконференція Блінкена

Контрнаступ ЗСУ має змусити Кремль до переговорів  

Блінкен зазначив, що наразі йдуть тільки перші дні українського контрнаступу і поки рано робити якісь висновки або оцінки.

Але важливо розуміти, що в результаті підтримки України понад 50 державами, а також мужності й стійкості українського народу та українських військових ми впевнені, що вони й надалі матимуть успіх у тому, що прагнуть досягти – повернути територію, яку в них захопила Росія, - підкреслив глава Держдепу.

За словами державного секретаря США, підтримка України з боку західних союзників у довгостроковій перспективі спрямована на встановлення миру, який має бути "справедливим і міцним".

Успіх у контрнаступі зробить дві речі – зміцнить позицію США за будь-яким столом переговорів, якщо виникне така нагода, і, можливо, змусить Путіна нарешті зосередитися на переговорах про припинення війни, яку він розпочав. У цьому сенсі це може насправді наблизити мир, а не віддалити його, - наголосив Блінкен.

Саме тому, сказав держсекретар, США продовжать "максимізувати нашу підтримку Україні зараз, щоб вона могла досягти успіху на полі бою", а також працюватимуть над іншими формами підтримки, аби дозволити Україні стати успішною державою.

Блінкен звинуватив Китай у військовій допомозі Росії 

За словами держсекретаря, приватні китайські компанії надають Росії товари подвійного призначення.

США раніше висловлювали Китаю побоювання з приводу можливого відправлення Росії озброєнь, які потім можуть використовуватися для ведення війни проти України.

Ми не бачили, щоб ця лінія була перетнута, - підкреслив Блінкен.

За його словами, у США є побоювання з приводу приватних компаній Китаю, що займаються наданням Росії технологій, зокрема технологій подвійного призначення.

Також він заявив, що США та інші партнери приділяють велику увагу спробам зірвати зусилля з постачання безпілотників з Ірану в Росію.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?