Блокада Росії у Чорному морі почне слабшати протягом найближчих тижнів — Держдеп США
Категорія
Україна
Дата публікації

Блокада Росії у Чорному морі почне слабшати протягом найближчих тижнів — Держдеп США

Блокада Росії у Чорному морі почне слабшати протягом найближчих тижнів — Держдеп США
Джерело:  online.ua

За словами керівника Управління з координації санкцій Держдепу США Джеймса О'Брайєна, протягом найближчих кількох тижнів дії Росії, спрямовані на блокаду українських портів на Чорному морі почнуть слабшати, а з українських портів виходитиме все більше суден із зерном.

Джерело:  Reuters

Що відомо про кінець домінування Росії у Чорному морі  

О'Брайєн також припустив, що зростання цін на зерно на світових ринках може змусити Кремль переглянути рішення щодо відмови від "зернової угоди".

Представник Держдепу також зазначив, що цього тижня лідери країн-учасниць Генасамблеї ООН обговорювали можливість відновлення угоди, від якої Росія відмовилася в липні.

Західні країни звинувачують Росію у використанні продовольства як зброї війни: вона вийшла із "зернової угоди", що допомогла знизити світові ціни на продовольство, а потім завдала кілька авіаударів по українських портах і зерносховищах.

На їхні розрахунки впливатимуть кілька факторів. Один із них полягає в тому, що їхні важелі впливу зменшуватимуться. Україна вже зараз змусила кілька суден піти і залишитися в територіальних водах, - припускає О'Брайєн.

За його словами, другим фактором є те, що напади на українські судна негативно позначаться на ціноутворенні Росії, що призведе до підвищення тарифів страховиками і зростання витрат Москви.

Я думаю, що протягом наступних кількох тижнів фактори, які змусили Росію повірити в те, що вона виграє від виходу з угоди, зміняться, - підкреслив представник Держдепу.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?