Економічна криза в Росії, яка виникла на тлі пандемії коронавіруса, погіршується. Уже в цьому місяці через падіння доходів багато росіян не змогли оплатити кредити. На сьогоднішній день борговий тягар громадян РФ побив історичний рекорд - рівень боргового навантаження наблизився до 11%, а це більше, ніж в період кризи 2014-15 років. На таке шокуюче зізнання зважився Банк Росії, який в огляді фінансової стабільності показав реальну ситуацію з борговим навантаженням росіян, які через брак коштів для існування не можуть погасити зобов'язання за кредитами, передає ONLINE.UA.
У Банку Росії відзначили, що 23% позичальників платять кредити в розмірі 80% від своїх доходів. Ці кредити вважаються ризиковими, тому що люди в будь-який момент можуть перестати їх оплачувати. Частина позичальників в квітні-травні вже не змогли своєчасно виконати зобов'язання по кредитах через те, що у них впали доходи. За даними ЦБ, протягом першої половини квітня коефіцієнт виходу в перше прострочення за незабезпеченими кредитами у більшості учасників ринку виріс на 30-50% в порівнянні з березнем. Таке зростання боргового навантаження свідчить про погіршення ситуації в економіці.
Важливо відзначити, що коронавірусна криза завдала потужного удару не тільки по росіянам, а й по репутації і планам глави Кремля Володимира Путіна. Нещодавно стало відомо, що в квітні 2020 року на тлі неробочих днів через пандемію коронавіруса номінальний ВВП Росії, який розраховується в поточних цінах, становив 6,3 трлн рублів - а це на 28% (або на 2,4 трлн рублів) менше , ніж в квітні минулого року. Ці катастрофічні показники офіційно вже підтвердило Міністерство фінансів РФ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що на тлі економічної кризи в Росії рейтинг Путіна впав до історичного мінімуму. Сьогодні йому довіряють лише 28,3% росіян - такого низького показника не було ніколи.