За словами очільника зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля, наразі вже розроблений тристоронній план щодо надання Україні необхідної кількості боєприпасів, на реалізацію якого буде виділено мільярд євро.
Джерело: Bloomberg
Що відомо про план ЄС щодо забезпечення України боєприпасами
Боррель зазначив, що кошти необхідно виділити з Європейського фонду миру на закупівлю для українських військових артилерійських снарядів калібру 155 мм.
За його словами, це питання буде обговорюватись головами міноборони країн ЄС на неофіційній зустрічі 7 березня у Стокгольмі.
Зазначається, що відповідно до документа, Боррель запропонував надати країнам ЄС вигідну ставку відшкодування витрат до 90%, якщо боєприпаси будуть доставлені до певної дати.
Також, за його словами, необхідно акцентувати увагу на спільних закупівлях для продовження постачання зброї в Україну та вказав на необхідність поповнення запасів озброєнь країн-членів ЄС.
Цього тижня питання забезпечення Українських військових боєприпасами також обговорюватиметься під час зустрічі президента США Джо Байдена з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
Зокрема, США спонукають партнерів України пришвидшити свої дії.
Естонія, яка вперше порушила це питання раніше цього року, заявила, що країни ЄС мають інвестувати близько 4 мільярдів євро на спільну закупівлю 1 мільйона снарядів.
Що відомо терміни отримання боєприпасів від країн ЄС
Планується негайна передача боєприпасів, особливо 155-мм артилерійських снарядів, з існуючих запасів або очікування на виконання замовлень, а також використання системи спільних закупівель для об'єднання замовлень у європейську промисловість.
Другий варіант плану ЄС передбачає задоволення потреб України в рамках семирічного проекту закупівель, який незабаром буде запущено під керівництвом Європейського оборонного агентства для задоволення потреб держав-членів, починаючи з боєприпасів для стрілецької зброї та закінчуючи 155-мм снарядами.
ЄС планує запропонувати різні заходи для збільшення виробництва у довгостроковій перспективі та подолання деяких проблем, з якими стикається галузь, щоб дозволити державам-членам поповнити свої запаси.
Читайте також:
ЄС планує негайне збільшення поставок боєприпасів Україні;
ISW визначив способи сповільнення Росією поставок зброї до України
Чому насправді Путін заговорив про розпад Росії — пояснення експерта