Минулої доби з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню. Внаслідок обстрілів поранений український військовий.
Джерело: пресцентр штабу ООС
В напрямку Піщаного, що на Луганщині, окупанти вели вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Поблизу Кам’янки ворог здійснив обстріл зі стрілецької зброї. В бік Катеринівки, що на Луганщині, ворожі війська відкривали вогонь з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.
Внаслідок ворожих дій один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я - задовільний.
Українські захисники відкривали вогонь у відповідь та змусили противника припинити обстріли. Станом на 7 годину ранку, 12 грудня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.
Скупчення російських військ біля українського кордону
Інформація про скупчення російських військ до кордону з Україною з'явилась наприкінці жовтня в американських виданнях The Washington Post та Politico. Стягнення бойової сили ворога відбулось на тлі завершення спільних із Білоруссю навчань «Захід-2021». Хоча спершу ГУР Міноборони України спростовувало цю інформацію, називаючи таку концентрацію військ загалом звичною, згодом голова ГУР Кирило Буданов підтвердив її і заявив, що Росія може здійснити напад наприкінці січня або початку лютого 2022 року.
Буданов уточнив, що напад може складатися з таких наступальних дій, як авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни. Згодом воєнний сценарій може розгорнутися на південному напрямку, в Одесі, Маріуполі. У відомстві не виключають можливе вторгнення через сусідню Білорусь, незмінний самопроголошений президент якої займає однозначну прокремлівську позицію у регіоні.
Генсек НАТО і Держсек США обговорили дії Альянсу в разі вторгнення РФ
Декілька днів тому Державний секретар США Ентоні Блінкен провів переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Темою стали варіанти дій НАТО у відповідь на можливу агресію Росії проти України.
НАТО надає Україні велику політичну та військову підтримку як Альянс, це роблять також окремі країни-союзниці, за різними формами у розбудові спроможностей, тренуванні, постачанні обладнання та різних систем озброєння.
— Єнс Столтенберг, Генсек НАТО
Читайте також:
Нова військова допомога від США уже прибула в Україну
У Німеччині просять нову владу негайно надати зброю Україні
Зеленський обговорив з Меркель ситуацію на Донбасі