Бойовики завдали нового удару на Донбасі - цинічні наміри окупанта
Категорія
Україна
Дата публікації

Бойовики завдали нового удару на Донбасі - цинічні наміри окупанта

Бойовики завдали нового удару на Донбасі - цинічні наміри окупанта
Джерело:  ТСН

Місія ОБСЄ та її інфраструктура на Донбасі регулярно потерпає від атак російського ворона. Нещодавно бойовики завдали нового удару. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТСН.

За даними медіа, у Широкіно окупанти влучили у камеру місії. Для цього вони використали протитанкову керовану ракету.

Відомо, що ракета прилетіла на підконтрольну українській стороні територію близько 08:15 у понеділок, 22 червня.

Бойовики намагалися збити вежу з технікою ОБСЄ ще напередодні, але вони промахнулися. Тоді ракета впала буквально неподалік від фельдшерсько-акушерського пункт.

"Знайшли корпус управління протитанкової керованої ракети калібром 152 міліметри, тип поки невідомий", - проінформували тоді у командуванні ООС.

Ще після першого інциденту військові експерти дійшли висновку, що той не може бути випадковим — занадто велика дальність польоту для помилки.

Загалом протягом минулої доби бойовики так званих "ДНР" та "ЛНР" завдали 10 ударів. Вони традиційно використали різноманітне озброєння, доступне завдяки РФ.

Агресія на Донбасі триває з весни 2014 року, коли найманці та кадрові військовослужбовці вдерлися на українську територію з Росії. Згідно з оцінкою ООН, жертвами війни на Донбасі вже стали понад 13 тисяч людей.

Як повідомляв ONLINE.UA, з понеділка, 22 червня, бойовики так званої "ДНР" вирішили відкрити перший пункт пропуску на Донбасі після карантину. Але це буде не пункт пропуску "Мар’їнка", який працює вже третій тиждень на підконтрольній Україні території, а "Оленівка". Цим рішенням окупанти в черговий раз підтвердили, що мають намір блокувати пропуск українців в обох напрямках, оскільки відновити рух по перетинанню кордону в односторонньому порядку неможливо.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

У Британії досліджують "дорогу динозаврів" віком 166 млн років

Британія
Джерело:  The Independent

У Великій Британії виявили в кар'єрі майже 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років.

Головні тези:

  • У кар'єрі Dewars Farm в Британії виявили понад 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років. 
  • Розкопки у кар'єрі в Оксфордширі дали можливість виявити п'ять великих доріжок, що становлять частину «дороги динозаврів». Найдовша з них сягала понад 150 метрів.
  • Виявлення в кар'єрі цих слідів та скам'янілостей надає можливість дізнатися більше про еволюцію динозаврів, до яких належать предки сучасних птахів.

“Дорогу динозаврів” знайшли у Британії

Експертів викликали, коли робітник, який екскаватором знімав шар глини у кар'єрі, помітив «незвичні нерівності».

Під час розкопок у кар'єрі Dewars Farm в Оксфордширі команди з Оксфордського та Бірмінгемського університетів виявили п'ять великих доріжок, що становлять частину «дороги динозаврів». Найдовша суцільна доріжка зі слідів сягала понад 150 метрів.

Чотири шляхи були залишені довгошиїми травоїдними динозаврами — найімовірніше цетіозаврами, що сягали 18 метрів у довжину.

П'яту доріжку залишив дев'ятиметровий м'ясоїдний мегалозавр, який мав великі трипалі ноги з кігтями.

Слід мегалозавра

В одній із зон сліди м'ясоїдних і травоїдних тварин перетинаються, у зв'язку з чим виникає запитання, чи взаємодіяли вони між собою.

Загалом команда з понад 100 осіб під час тижневих розкопок у червні 2024 року виявила близько 200 слідів, зробила 20 тисяч фотографій і побудувала детальні 3D-моделі місця за допомогою аерофотозйомки.

“Дорога динозаврів”

У цій місцевості й раніше були подібні відкриття: в 1997 році під час видобутку вапняку тут виявили понад 40 наборів слідів, деякі з яких сягали 180 метрів у довжину.

За словами фахівців, нові відкриття дадуть цінну інформацію про те, якого розміру були динозаври, як вони ходили, з якою швидкістю, чи взаємодіяли вони одне з одним.

Рештки динозаврів у Китаї пречудово зберігаються протягом 120 млн років

У дослідженні, опублікованому у Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені припускають, що тварини могли бути поховані під шаром осаду, який утворився внаслідок сезонних дощів, або ж потрапити під обвали нір, де вони мешкали.

Скам'янілості Ісян, що датуються 120-130 мільйонами років, відкривають унікальні деталі про життя динозаврів і тварин, що жили поруч із ними. Наприклад, завдяки їм вченим вдалося дізнатися, що один вид динозаврів мав "нянь", які доглядали за малюками.

Завдяки аналізу цих скамʼянілостей дослідники навіть змогли ідентифікувати їжу, яку востаннє вживали деякі динозаври. Серед інших цікавих знахідок — найдавніший двоголовий організм і найстаріші предки сучасних птахів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?