Британія ввела санкції проти чиновників окупаційних адміністрацій в Україні. Їхні активи будуть заморожені, а в'їзд до країни заборонено.
Джерело: The Guardian
Британія ввела санкції проти чиновників окупаційних адміністрацій в Україні
Уряд Великобританії запровадив санкції проти чиновників російських окупаційних адміністрацій у Запорізькій, Херсонській, Донецькій областях та у Криму. Їхні активи будуть заморожені, а в'їзд заборонено.
Одинадцять нових осіб внесуть до списку санкцій Великої Британії у відповідь на спроби Росії використати фейкові "вибори" для легітимізації свого незаконного контролю над Херсонською, Запорізькою, Донецькою, Луганською областями та Кримом, які є частиною суверенної території України.
Як пояснили в МЗС Британії, до списку потрапили організації та російські високопосадовці, які безпосередньо діяли з метою підриву України та загрози її територіальній цілісності.
Серед них: Центральна виборча комісія (ЦВК) Росії, державний орган, який організував фейкові вибори цього місяця та минулорічні референдуми на незаконно тимчасово контрольованих частинах України; Наталія Бударіна, секретар ЦВК, одна з найвищих посадових осіб у Центральній виборчій комісії; Андрій Алєксєєнко, голова так званої Херсонської обласної адміністрації; Марина Захарова, голова так званої виборчої комісії в Херсоні.
Фіктивні вибори в Росії – це прозора, марна спроба легітимізувати її незаконний контроль над суверенною українською територією. Не можна проводити "вибори" в чужій країні.
Велика Британія ніколи не визнає претензій Росії на українську територію. Крим, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Херсон – це Україна, – заявив Клеверлі.
Цей останній пакет санкцій з'явився напередодні нового пам'ятного дня в Росії, оголошеного Путіним для відзначення річниці анексій українських територій, незважаючи на те, що Росія не має жодних законних підстав для будь-яких територіальних претензій, наголосили в МЗС Британії.
Там також нагадали, що жителі Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей переважною більшістю проголосували за незалежність України в 1991 році, і їхній подальший опір російській агресії свідчить про їхню рішучість залишатися частиною незалежної і суверенної України.
Ці останні санкції слугують суворим нагадуванням про ціну такого кричущого нападу на суверенітет, демократію та рівність, – йдеться у повідомленні.
Антиросійські санкції ЄС за війну в Україні подовжено на півроку
Рада Європейського Союзу вирішила продовжити на шість місяців санкції щодо російських фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за порушення територіальної цілісності України.
У відомстві нагадали, що санкції передбачають обмеження поїздок фізичних осіб, заморожування активів та заборону на надання коштів чи інших економічних ресурсів фізичним та юридичним особам. Вони діятимуть щонайменше до 15 березня 2024 року.
Обмеження застосовано відносно майже 1 800 фізичних та юридичних осіб у відповідь на військову агресію Росії проти України.
У рамках перегляду санкцій Рада також ухвалила рішення не продовжувати включення до списку чотирьох фізичних осіб.
ЄС продовжуватиме надавати потужну фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу доти, доки це буде необхідно, – наголосили у відомстві.
Читайте також:
Британія надасть Україні десятки тисяч артснарядів цього року — The Guardian
Антиросійські санкції ЄС за війну в Україні будуть чинними ще півроку
Залужний попросив у глави Штабу оборони Британії посилити українську ППО