Як стверджує очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов, переговорний процес з росіянами щодо обміну полоненими був ускладнений тим, що українській стороні довелося вести перемовини з двома вороже налаштованими один проти одного відомствами - Міноборони РФ і ФСБ.
Джерело: стаття "Велике повернення. Як вдалося визволити "азовців" та чому Путін забрав Медведчука"
Розвідка розповіла про конфлікт ФСБ та Міноборони РФ
У росіян є певне напруження і конкуренція між силовими органами. Тому чим менше їх, тим було легше. Наші командири уже були під слідством у ФСБ, тому найважчі переговори були саме на цьому напрямку, - розповів Кирило Буданов.
Окрім того, наголошується, що обмін міг затягнутися ще надовго, якби "азовців" почали в РФ "судити", адже у такому випадку ще однією стороною перемовин став би Слідчий комітет РФ.
За словами очільника ГУР, українські командири Прокопенко, Волинський, Паламар, Шлега і Хоменко перебували в різних слідчих ізоляторах російськоїстолиці.
Що важливо розуміти, ними, на відміну від інших полонених, опікувалася ФСБ, а не російські розвідники.
У зв'язку з цим перемовини з росіянами поділилися на два окремі треки.
Буданов звертає увагу на те, що перший стосувався обміну зрадника Віктора Медведчука. Спочатку українські ГУРівці вели цей трек із російськими візаві з ГУ Міноборони РФ.
На останніх етапах кейсом кума Путіна займався особисто директор Федеральної служби Росії Олександр Бортніков. Другий окремий трек – визволення командирів "Азову", де перемовини велися виключно з ФСБшниками, - йдеться в статті.
Читайте також: