Чат-боти зі штучним інтелектом використовують для створення фейкових новин — Bloomberg
Категорія
Технології
Дата публікації

Чат-боти зі штучним інтелектом використовують для створення фейкових новин — Bloomberg

Чат-боти зі штучним інтелектом використовують для створення фейкових новин — Bloomberg
Джерело:  online.ua

Аналітики з рейтингової групи NewsGuard виявили 49 нових новинних сайтів, які були створені за допомогою чат-ботів зі штучним інтелектом.

Джерело:   Bloomberg

Що відомо про фейкові сайти новин створені чат-ботами зі штучним інтелектом 

За інформацією видання, саме чат-боти генерують брехливу інформацію для поширюваних фейкових новин.

При цьому деякі сайти мають оформлення, схожі із новинами з загальними назвами, зокрема, News Live 79 та Daily Business Post.

Інші сайти надають поради щодо способу життя, та поширюють фейкові новини про знаменитостей.

При цьому адміністратори таких сайтів приховують, що оновлюють інформацію за допомогою чат-ботів зі штучним інтелектом, наприклад, ChatGPT від OpenAI Inc. і, можливо, Google Bard від Alphabet Inc.

Ці чат-боти здатні створити текст із великою кількістю подробиць лише на основі простих підказок для користувача.

Більшість сайтів - це ферми контенту - низькоякісні веб-сайти, керовані анонімними джерелами, які публікують матеріали для залучення реклами. Веб-сайти базуються по всьому світу і виходять кількома мовами, включаючи англійську, португальську, тагальську та тайську, - зазначають у власному звіті аналітики NewsGuard.

Чим займаються аналітики рейтингової групи NewsGuard

Журналістський та технологічний інструмент, який оцінює довіру до веб-сайтів новин та інформації та відстежує дезінформацію в мережі.

Рейтинги довіри NewsGuard для веб-сайтів новин базуються на дев'яти критеріях, пов'язаних з журналістською практикою джерела. На основі дев'яти критеріїв кожному сайту присвоюється оцінка довіри від 0 до 100 і загальний рейтинг червоного кольору (в цілому ненадійний) або зеленого (в цілому заслуговує на довіру).

NewsGuard стверджує, що оцінив понад 6 тис джерел новин, на які припадає 95% взаємодії з новинами в США, Великобританії, Франції, Німеччині та Італії.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?