Сенат Чехії схвалив резолюцію про підготовку до липневого саміту Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі та підтримав вступ України до НАТО в найкоротші терміни.
Джерело: резолюція сенату
Чехія підтримала пришвидшений вступ України в НАТО
У сенаті переконані, що Україна демонструє готовність і рішучість захищати євроатлантичні цінності і що після завершення війни українські збройні сили будуть найдосвідченішими військовими в Європі.
Повідомляється, що перемога України над російською агресією та приєднання до НАТО є інтересах безпеки Чеської Республіки. Вступ України до НАТО суттєво зміцнить військовий потенціал альянсу та зміцнить стійкий мир при збереженні міжнародного порядку, заснованого на правилах і нормах ООН.
Сенат підтримує якнайшвидше членство України в НАТО, ми підтримуємо навчання та постачання озброєння та інших військових матеріалів Україні в координації з союзниками, ми підтримуємо підвищення оперативної сумісності України з НАТО заради євроатлантичної інтеграції, – зазначається в тексті.
Чеські сенатори переконані, що саміт НАТО у Вільнюсі має підтвердити тверду політичну прихильність до України.
Україну можуть прийняти в НАТО, незважаючи на окуповані території
Хоча війна в Україні триває, у США та Європі активно обговорюють, як можна гарантувати безпеку України після завершення бойових дій, навіть якщо це не призведе до перемоги однієї із сторін війни. У цьому випадку розділена Німеччина може стати прикладом того, як країна, яка не має територіальної цілісності, все ж таки вступила до НАТО.
ФРН ніколи не відмовлялася від прагнення об’єднатися з НДР, що й відбулося 1989 року. У той же час, Західна Німеччина стала членом НАТО в 1955 році, що стало гарантією її безпеки під час Холодної війни.
Як пише видання, найближчі перспективи України залежать від того, до чого призведе запланований контрнаступ і які території будуть повернуті до складу країни. Також усе залежить від того, до чого саме призведе наступ ЗСУ: тривалого припинення вогню чи мирних переговорів?
Наразі члени НАТО обговорюють питання, що вони можуть запропонувати Україні на саміті в липні, адже Україна хоче отримати гарантії приєднання до НАТО. Деякі політики в Європі вважають, що ситуація з ФРН у 1955 році може бути прикладом, як гарантувати Україні безпеку навіть у тому випадку, якщо країна не поверне усі окуповані Росією регіони.
Читайте також:
Україна набагато сильніша за нас. В оточенні Путіна почалася паніка;
У Кремлі відреагували на постачання Україні далекобійних ракет Storm Shadow
Британія вже передала Україні ракети дальнього радіусу дії — CNN