Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста відвідали українських полонених, яких утримує РФ. Вони перевірили їхній стан та передали теплий одяг і книги.
Джерело: МКЧХ
Червоний Хрест відвідав українських військовополонених
У МКЧХ зазначають, що на минулому тижні здійснили один дводенний візит до українських військовополонених, ще один – цього тижня.
У цей же період також були здійснені візити до російських військовополонених, до кінця грудня заплановані нові візити.
Команди МКЧХ звертаються до сімей військовополонених, щоб поділитися новинами від своїх близьких. Більшість оновлень - це короткі замітки про кохання та особисті новини. Деякі просять рідних не хвилюватися. Інші просять у них сигарети, шкарпетки, цукерки. Усі ці повідомлення – порятунок для зболілих рідних, - зазначають в Червоному Хресті.
Представники МКЧХ передали полоненим книги, засоби особистої гігієни, ковдри та теплий одяг.
У Червоному Хресті нагадали, що відповідно до Третьої Женевської конвенції всі військовополонені мають право на регулярні відвідування делегатів МКЧХ.
Нагадаємо, що у жовтні Червоний Хрест України закликав партнерів із Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця вплинути на російський ЧХ через збір грошей для сімей мобілізованих росіян, що порушує принцип нейтральності.
Обмін полоненими між Україною та РФ
6 грудня з російського полону повернулися 50 український військових, серед них воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ. Загалом 58 чоловіків та двоє жінок, 15 офіцерів і 45 рядових та сержантів.
1 грудня додому повернулися 50 військових — оборонці Маріуполя та “Азовсталі”, полонені з Оленівки, поранені в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках.
26 листопада повернули 12 осіб: 8 військових та троє цивільних.
24 листопада з полону повернулися 50 військових, серед яких 20 нацгвардійців, 12 — із ВМС, 10 бійців ЗСУ, 6 — ДПСУ, 2 — з ТрО.
23 листопада повернено 35 українських військових та одного цивільного.
Загалом з 24 лютого з російського полону повернули більше 1300 українських громадян.
Читайте також: