Національний банк розраховує, що місія МВФ вже найближчим часом прибуде в Україну. Окрім того, зазначається, що кошти від фонду мали б надійти на кінця поточного року. Цю інформацію підтвердив очільник НБУ Кирило Шевченко 3 вересня під час пресбрифінгу в Києві. Також він розповів про плани та очікування Нацбанку від МВФ. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"Основним припущенням нашого прогнозу є подальша співпраця з МВФ. (...) Ми чекаємо найближчим часом на місію МВФ і плануємо до кінця року ще отримати гроші від МВФ", - підкреслив Кирило Шевченко.
Окрім того, він наголосив, що кошти підуть на фінансування протиепідемічних заходів.
"Також вони підуть на фінансування інфраструктурних проєктів, які пожвавлять усе ще слабку інвестиційну активність", – заявив очільник Нацбанку.
Що важливо розуміти, 24 серпня офіційно стало відомо про те, що Україна і МВФ поки не домовилися про виплату другого траншу по кредиту — дискусії між сторонами наразі тривають. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман звернув увагу на те, що поки невідомо, коли відбудеться наступний візит нової місії, яка повинна оцінити прогрес уряду і Національного банку в виконанні вимог Фонду, а саме від рішення місії і залежить, чи отримає Україна другий транш кредиту та продовжиться співпраця з фондом в цілому. Він також додав, що представники фонду вимагають виконання важливих умов — це завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі, а також уточнення термінів проведення реформ, які є умовами для отримання Україною грошей від фонду.
"Міжнародний валютний фонд має намір продовжити співпрацю з Україною в рамках програми stand-by. Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких заснований Меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозуміліше. Саме з цих питань і тривають дискусії", — заявив Люнгман.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 3 вересня НБУ ухвалив рішення зберегти облікову ставку в Україні на рівні 6%.