Чи є у Білорусі ударне угруповання РФ для наступу — відповідь ДПСУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Чи є у Білорусі ударне угруповання РФ для наступу — відповідь ДПСУ

Чи є у Білорусі ударне угруповання РФ для наступу — відповідь ДПСУ
Джерело:  online.ua

На території Білорусі нині немає ударного угруповання, здатного піти у новий наступ на Україну з північного напрямку.

Джерело: речник Держприкордонслужби Андрій Демченко

Обстановка на кордоні із Білоруссю контрольована

Українські прикордонники не відзначають створення ударного угруповання на території Білорусі, яке могло б здійснити новий наступ на Україну.

Ситуація по кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою. Ударного угруповання, яке могло б здійснити вторгнення на територію України, зараз ми не відмічаємо, — сказав він.

За словами представника відомства, не бачать цього й підрозділи розвідки, які "простежують ситуацію вглиб території Білорусі".

Демченко повідомив, що російські військові у Білорусі перебувають переважно на полігонах, де проходять спільні з білорусами навчання, або де відбувається підготовка росіян.

Однак він наголосив, що ворога не варто недооцінювати, і що ситуація будь-якої миті може змінитися.

Він додав, що прикордонники готуються до будь-якого розвитку ситуації. Наразі триває зміцнення кордону та прикордонних зон, а також триває постійна підготовка Сил оборони на цьому напрямку.

Ситуація в Білорусі

Станом на січень 2023 рік у Білорусі перебувало до 11 тисяч російських військовослужбовців.

Зараз країна-окупант використовує Білорусь для тренування мобілізованих, перекидає сюди свою важку техніку. 16 січня також розпочалися чергові спільні навчання – для авіаційної компоненти. На цьому тлі Генштаб ЗСУ попередив про нову загрозу ракетно-авіаційних ударів та застосування дронів-камікадзе по всій території України.

Лукашенко віддав військову інфраструктуру республіки у цілковите розпорядження Путіна. Наразі на цих об'єктах білоруси тренують частково мобілізованих окупантів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?