30 листопада офіційно стало відомо, що очільники Міністерств закордонних справ членів НАТО вирішили скликати термінове засідання, щоб детально обговорити ситуацію, яка наразі склалася в Україні, Грузії, а також розширення військової присутності Росії в Нагірному Карабасі. З такою гучною заявою виступив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу у Брюсселі, передає ONLINE.UA з посиланням на сайт блоку.
"До нас приєднаються міністри закордонних справ з Грузії та України в окремих сесіях, щоб обговорити безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та нашу підтримку для цих двох важливих партнерів", — наголосив очільник НАТО.
За його словами, міністри також мають намір детально та уважно обговорити посилення військових позицій команди очільника Кремля Володимира Путіна в кількох регіонах, в тому числі на тлі подій в Нагірному Карабаху і Білорусі.
"Росія модернізує свій ядерний арсенал і розгортає нові ракети. Вона розміщує нові сили у наших сусідів від Крайньої Півночі до Лівії та Сирії. Ми також бачимо посилення російської військової присутності в результаті криз в Білорусі та Нагірному Карабаху. Тому міністри обговорять, що ще ми можемо зробити у відповідь на зростання російської військової активності", — зауважив Йенс Столтенберг.
Як стверджує генсек Альянсу, міністри країн НАТО планують обговорити на відеоконференції 1-2 грудня ситуацію щодо Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, який закінчується в лютому 2021 року.
Окрім того, наголошується, що блок має намір продовжувати зміцнення своїх позицій у Чорноморському регіоні, в тому числі через тісну співпрацю з Україною та Грузією.
"Чорноморський регіон – стратегічно важливий для НАТО і ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами Україною та Грузією, а також трьома країнами-членами – Болгарією, Туреччиною та Румунією. НАТО має величезну присутність у регіоні: ми маємо морську присутність, а також багатонаціональну бригаду, очолювану Румунією", - сказав Столтенберг.
Раніше ONLINE.UA повідомляв про новий неочікуваний план НАТО, про який розповіли анонімні джерала в Альянсі.