Американські аналітики звернули увагу на те, що Генштаб вперше з грудня 2022 року не повідомив нічого про бої в Бахмуті. Як вважають експерти, це можна пояснити можливим просуненням Групи "Вагнера" углиб міста.
Джерело: ISW
ISW пояснив, чому Генштаб вперше промовчав про бої в Бахмуті
23 травня офіційний Київ заявив, що темп боїв на Бахмутському напрямку знизився на тлі продовження обмежених українських контратак на флангах міста-фортеці.
Однак ввечері Генштаб ЗСУ вперше з грудня 2022 року не повідомив про бої в Бахмуті у своєму оперативному зведенні за 18:00.
На переконання аналітиків, це вказує на те, що "вагнерівці", цілком ймовірно, просунулися далі вглиб міста.
Генеральний штаб також повідомив, що російські війська провели невдалі наступальні дії поблизу Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута).
Що відомо про ситуацію в Бєлгородській області
Аналітики також нагадують, що офіційна Москва 23 травня оголосила про завершення "антитерористичної" операції в Бєлгородській області й також почала стверджувати, що її силам нібито вдалося розбити "Русский добровольческий корпус" (РДК) і легіон "Свобода Росії" (ЛСР).
Однак самі організації, які здійснили прорив на Бєлгородщину, ці заяви влади РФ заперечують.
Експерти звертають увагу на те, що Путін відмовився проводити екстрене засідання Ради безпеки Росії для обговорення ситуації в Бєлгороді, а замість цього обговорить її на запланованому 26 травня засіданні Ради безпеки, оскільки, можливо, таким чином хоче продемонструвати впевненість у тому, що РФ справляється із ситуацією.
Російські війська, ймовірно, відтіснили сили "РДК" і "ЛСР" принаймні до прикордонного населеного пункту Козинка, розташованого приблизно за 76 км на південний схід від міста Суми.
Читайте також:
"РДК" заявив про брехню Міноборони РФ щодо операції у Бєлгородській області
У Бєлгородській області неочікувано скасували режим контртерористичної операції
РФ використає інцидент у Бєлгородській області для представлення себе "жертвою війни" — розвідка Британії