Марсохід Curiosity, який відправили на дослідження Червоної планети ще в 2012 році, продовжує вражати новими фото. Збираючи нові дані, щоб вчені нарешті змогли розгадати, чи були життя на Марсі, ровер періодично надсилає на землю знімки з унікальними пейзажами Червоної планети, які раніше ніколи ніхто не бачив. На цей раз Curiosity надіслав селфі, зроблене біля скелі Мон-Мірку. Він показав гору у всій красі і в повній величі, передає ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт NASA.
Curiosity біля скелі Мон-Мірку (фото - phys.org)
Відзначається, що селфі складається з 60 зображень, зроблених за допомогою сканера Mars Hand Lens Imager на маніпуляторі марсохода 26 березня 2021 року, о 3070-й марсіанський день місії. Щоб зробити Селфі, Curiosity під'їхав ближче до гори, поруч з якою вже знаходиться зроблена раніше свердловина - з неї було взято зразок породи, що отримав назву "Нонтрон". До речі, породу, знайдену у скелі Мон-Мірку, так назвали не випадково. Справа в тому, що у Франції, недалеко від гори Мон-Мірку, на честь якої і назвали марсіанську скелю, є село Нонтрон і там вчені також виявили поклади нонтроніти - глинистого матеріалу з високим вмістом заліза.
Панорама Мон-Мірку на Марсі (відео):
Нагадаємо, на Марсі зараз знаходиться і марсохід Perseverance, який успішно приземлився на Червону планету 18 лютого 2021 року. Подорож Perseverance до Червоної планети тривала більше 6 місяців. Інженери назвали час приземлення Персі на Марс "сімома хвилинами жаху". Вони наголошували на тому, що послідовність посадки складна, і наведення на таке місце, як кратер Джезеро на Марсі, можливо тільки завдяки новим технологіям посадки, відомим як Range Trigger і Terrain-Relative Navigation. На Червоній планеті марсохід буде шукати ознаки присутності мікроорганізмів, прокладати шлях відправки людей на Марс і випробовувати нові технології для майбутніх місій.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що NASA запропонувало кожному бажаючому зробити селфі на Марсі.