За словами міністра оборони Нідерландів Кайси Оллонґрен, її країна готова вже за кілька місяців розпочати навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16.
Джерело: Twitter глави Міноборони Нідерландів
Що відомо про терміни початку навчань українських пілотів на F-16
Я щойно повідомила Палату представників про нову підтримку України. Ми розпочнемо навчання F-16 протягом кількох місяців, - наголосила Оллонгрен.
Вона також розповіла, що зараз Нідерланди разом з партнерами працюють над центром підготовки F-16.
Ми також продовжимо зміцнювати українську протиповітряну оборону, - підкреслила Оллонгрен.
Між тим, за інформацією видання Ritzau, Данія, в якої є авіасимулятори для навчання пілотів, пропонує розпочати навчання українських пілотів вже у серпні цього року.
Цю пропозицію, як очікується, внесе в четвер виконуючий обов'язки міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен на засіданні Контактної групи з питань оборони України.
Чого Україні очікувати від саміту НАТО у Вільнюсі
Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що країни-члени Альянси під час саміту надійшлють Україні чіткий сигнал стосовно перспективи членства.
На саміті у Вільнюсі ми надішлемо твердий сигнал підтримки і солідарності з Україною та чітко заявимо, що майбутнє України з НАТО, - підкреслив Столтенберг.
У нього запитали, чи він впевнений, що союзники погодять формулювання про членство України в НАТО, яке буде перевершувати заяву Бухарестського саміту 2008 року, у якій було сказано, що "НАТО вітає євроатлантичні прагнення України щодо членства", і що Україна набуде членства без окреслення конкретних часових рамок.
Зараз тривають консультації. І я думаю, що лише більш ускладню ці консультації, якщо говоритиму про різні елементи чи випереджатиму висновки, - зазначив генсек НАТО.
При цьому, за його словами, союзники погоджуються з багатьма аспектами, коли справа стосується майбутнього членства України. "Перш за все, ми погоджуємося, що двері НАТО відчинені... Ми також погоджуємося, що Україна стане членом Альянсу", - зазначив Столтенберг.
Крім того, він підкреслив, що питання належних часових рамок щодо членства залежить саме від України і усіх країн-членів НАТО.
За словами Столтенберга, всі погоджуються, що наразі найбільш термінове завдання полягає у забезпеченні перемоги України у війні як суверенної і незалежної держави.
Він підтвердив, що очікує погодження союзниками багаторічної програми підтримки України для переходу від радянських стандартів, процедур, доктрин і озброєння до стандартів Альянсу, щоб вона стала повністю взаємосумісною з НАТО.
Читайте також:
Столтенберг застеріг від передчасних висновків щодо контрнаступу ЗСУ;
Столтенберг заявив про досягнення рішення щодо навчання українських пілотів на F-16;
Яким буде рішення НАТО щодо України у Вільнюсі — відповідь Столтенберга