21 січня швейцарський гірськолижний курорт Давос за традицією відкриє Всесвітній економічний форум 2020 року, на який приїдуть тисячі лідерів з 117 країн і сотні мільярдерів з усього світу. У Давос приїде президент США Дональд Трамп, український глава Володимир Зеленський, канцлерка Німеччини Ангела Меркель, екоактивістка Грета Тунберг. Президент Росії Володимир Путін вирішив знову проігнорувати форум - втім він не відвідує ВЕФ з 2009 року. Що обговорюватимуть на економічному форумі в Давосі, чого чекає від форуму Україна, прогнози експертів - читайте в матеріалі ONLINE.UA.
Що обговорять на форумі в Давосі - ключові теми
Основна тема форуму в Давосі - "Зацікавлені сторони за згуртований і стійкий мир". Засновник і виконавчий директор ВЕФ Клаус Шваб планує обговорити на заході дві глобальні ініціативи: глобальну освітню програму, яка дозволить навчити 1 млрд осіб, і висадку по всьому світу 1 млрд дерев.
Ключові питання форуму в Давосі:
економічна нестабільність - буде обговорюватися проблема боргового ярма, яке не дає підтримувати розвиток економіки в потрібному темпі,
наслідки зміни клімату, до яких не можуть адаптуватися уряди в усьому світі,
адаптація суспільства до нових демографічних тенденцій,
геополітичні загрози - відбудеться ряд неформальних зустрічей для обговорення конфліктів, які розгорілися в світі,
комплекс надзвичайних заходів через кліматичну кризу і торгові війни.
Шваб пообіцяв, що форум в Давосі в 2020 році буде "майстернею, а не балаканиною". Всі обговорені на ньому проблеми і питання, за словами організатора ВЕФ, допоможуть збудувати історію розвитку суспільства, захистити природу і її ресурси, зберігши їх для майбутніх поколінь. Шваб нагадав, що головними ризиками для світу є глобальне потепління, через яке вже почастішали природні катастрофи, і зникнення біорізноманіття, яке торкнеться не тільки тваринного світу, а й людини.
"Люди також зазнають втрат. Але, можливо, в нерівній ступеня: жінки та діти в 14 разів частіше, ніж чоловіки, гинуть в природних катастрофах, викликаних кліматичними змінами", - йдеться в звіті експертів ВЕФ, підготовленому на форум.
Україна на форумі у Давосі - головні очікування
Україну на форумі в Давосі представлятимуть президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, голова МЗС Вадим Пристайко, олігарх Віктор Пінчук, який щорічно організовує Український сніданок в Давосі, виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк, а також - бізнесмени Юрій Косюк, Ринат Ахметов, Вадим Новінський, Василь Хмельницький та інші.
Напередодні відриття ВЕФ, 20 січня, в Давосі розпочне функціонувати Український дім, який представить світу кращі досягнення України і продемонструє інвестиційні, технологічні та творчі можливості нашої країни.
Головні очікування України від ВЕФ полягають в залученні іноземних інвесторів. Перед представниками української влади і бізнесу стоїть завдання показати всьому світу, що Україна, незважаючи на важкий для країни час, стала ще більш інвестиційно привабливою, що наша країна є надійним партнером для інвесторів і країною, куди можна, не боячись, вкласти капітал.
Давос 2020 - прогнози експертів
Втім, західні експерти, не чекають від форуму в Давосі в 2020 році серйозного прориву. Політологи нагадують, що настрій в бізнес-середовищі по всьому світу досить тривожний. Цьому сприяють геополітична напруженість і невтішні прогнози з приводу майбутньої фінансової кризи. Варто зазначити, що основним ризиком для 2020 року респонденти ВЕФ назвали "економічну конфронтацію провідних держав", маючи на увазі торговий конфлікт між США і Китаєм. У політичному плані, на думку експертів, Давоський форум може продемонструвати розкол на Заході, посилений виходом Великої Британії зі складу ЄС, і напруженими відносинами між США та Німеччиною.
Нагадаємо, Всесвітній економічний форумв в Давосі заснували в 1971 році. На зустрічі запрошуються провідні керівники бізнесу і політичні лідери з усього світу. Предметом обговорення є найбільш гострі світові проблеми, включаючи охорону здоров'я та охорону навколишнього середовища.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що перед відкриттям форуму в Давосі експерти назвали найбільший ризик для світової економіки- це кліматичні катастрофи та вимирання видів флори і фауни.