ДБР почало розслідування порушень Луценка - подробиці
Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу у відношенні колишнього генпрокурора Юрія Луценка. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Українську правду".
За словами представниці установи Анжеліки Іванової, провадження розпочато через можливе зловживання владою з боку експосадовця.
"Зареєстровано провадження за заявою чинного народного депутата щодо можливого вчинення кримінального правопорушення колишнім генпрокурором за попередньою змовою з іншими особами, а саме – зловживання службовим становищем шляхом сприяння незаконному зайняттю гральним бізнесом", - пояснила речниця.
Згідно з публікацією агентства Інтерфакс-Україна, початком розслідування стало звернення голови парламентської фракції "Слуга Народу" Давида Арахамії.
Наразі відомо, що бюро маж одну добу для занесення відомостей у ЄРДР у разі надходження невеликого обсягу фактів. Це дає змогу перевірити надану інформацію та зареєструвати провадження.
Як повідомляв ONLINE.UA, Юрій Луценко міг надати неправдиву інформацію щодо родини Байденів адвокатові президента США Дональда Трампа. Саме це може пояснювати зацікавленість Рудольфа Джуліані у такому компроматі та нещодавні заяви ексгенпрокурора про те, що Гантер Байден не порушував законів України.
Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко планує відвідати Китай уже цього місяця. Він нібито хоче посилити співпрацю між країнами.
Головні тези:
Лукашенко збирається відвідати Китай перед «виборами» в Білорусі з метою посилення співпраці між країнами.
Лукашенко розраховує на Китай як посередника у розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.
Білорусь сподівається активізувати спільні проєкти з Китаєм у промисловості, фармацевтиці та машинобудуванні.
Наступні «вибори» в Білорусі відбудуться 26 січня.
Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі
У Центрі протидії дезінформації звернули увагу, що візит Лукашенка до Китаю відбудеться перед "виборами" в Білорусі, які відбудуться 26 січня.
Це буде третя поїздка білоруського диктатора до КНР за останні три роки.
За даними Центру, Лукашенко хоче розвивати відносини Білорусі з Китаєм для підтримки режиму і посилення переговорних позицій із Кремлем. Оскільки Білорусь перебуває в міжнародній ізоляції та зазнає тиску через присутність військ РФ на своїй території, фінансові зобов'язання за кредитами та залежність від енергоресурсів.
Мінськ прагне активізувати спільні білорусько-китайські проєкти, такі як промисловий кластер "Вялікі Камень", співпраця у фармацевтиці, машинобудуванні та військово-промисловому комплексі, — пише ЦПД.
Також Білорусь сподівається на Китай як на посередника в розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.
Лукашенко знову йде на “вибори”
Центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка кандидатом у президенти країни.
Лише нещодавно посол Росії у Білорусі Борис Гризлов заявив, що Москва готова "допомогти" Мінську у разі "спроб дестабілізації" під час виборів.
Масові протести в Республіці Білорусь, які розгорнулися у 2020–2021 роках, стали одним із найпотужніших проявів громадянського невдоволення в історії країни. Вони почалися після президентських виборів, що відбулися 9 серпня 2020 року. Офіційні дані оголосили Лукашенка "переможцем" із результатом понад 80% голосів, проте значна частина суспільства і міжнародні організації заявили про фальсифікацію виборів, звинувачуючи владу у масштабних порушеннях.
Протести супроводжувалися жорстокими діями з боку силових структур, які застосовували насильство, проводили масові арешти й тортури затриманих. Це викликало широкий резонанс і осуд міжнародної спільноти.