Державна служба статистики уточнила напрямки, в яких українське населення витрачає найбільше грошей, що отримують як заробітну плату станом на 2021 року.
Джерело: Держстат
За оприлюдненими даними, у першому кварталі цьогоріч середньостатистична українська сім’я, до якої належать двоє та більше осіб, витрачала близько 41% свого місячного бюджету на харчування та безалкогольні напої. Це - найбільша частка в одному напрямку.
Наступні витрати сімейного бюджету у статистиці виглядають наступним чином:
14,7% спрямовані на оплату комунальних послуг;
5,4% на транспорт;
5,2% на одяг та взуття;
4,1% на послуги зв’язку;
4,7% на алкогольні й тютюнові вироби;
3,3% на послуги для здоров’я;
2,6% на придбання побутових товарів;
1,8% на ресторани й готелі;
1,7% на культурний відпочинок;
0,6% на освіту;
ще 2,9% виділили в інші різноманітні некласифіковані товари й послуги.
Неспоживчі послуги серед українських сімей становили за підсумками першого кварталу 2021 року 11,9%. До них належать, наприклад, придбання нерухомості, сплата податків чи аліментів, купівля валюти.
Економічна ситуація в Україні
Україну як і всі інші світові держави торкнулася пандемія коронавірусу COVID-19, яка фактично відкотила економічний розвиток на роки назад. Утім, ситуація потроху покращується вже у другій половині 2021 року - через понад рік після початку так званої коронакризи.
Згідно з останніми даними, відносно І кварталу 2021 року реальний ВВП країни скоротився на 0,8% з урахуванням сезонного фактора. В Міністерстві економіки країни звертають увагу на те, що обсяг ВВП у першому півріччі поточного року збільшився на 1,7 % проти першої половини минулого року.
Головними чинниками зростання ВВП в ІІ кварталі стали поступове відновлення та оптимістичні бізнес-настрої через пом’якшення карантинних обмежень.
Міністерство економіки оцінило зростання ВВП за 5 місяців 2021 року на рівні 0,7%, за 2 квартали — у 6%.
Читайте також: