20 вересня Державна служба статистики офіційно повідомила, що реальний валовий внутрішній продукт у ІІ кварталі поточного року у річному вимірі зріс на 5,7%. Варто також звернути увагу на те, що на цей показник вплинув ефект низької бази порівняння.
Джерело: сайт Держстату
Держстат повідомила про суттєвий ріст ВВП України
Згідно з останніми даними, у ІІ кварталі проти І кварталу з урахуванням сезонного фактору ВВП знизився на 0,7%. Що важливо розуміти, минулого року у ІІ кварталі ВВП України скоротився на 11,2% у період найбільш жорстких карантинних обмежень.
Окрім того, наголошується, номінальний ВВП становив 1,17 трлн грн, а ВВП у розрахунку на одну особу – 28,19 тисячі грн (+6,4% у річному вимірі).
"Найбільше серед галузей зросло Тимчасове розміщування й організація харчування (+35%) та Фінансова та страхова діяльність (+17,8%). Скоротилися найпомітніше обсяги виробництва у Сільському, лісовому та рибному господарстві (-10,6%) та Державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (-4,7%)", - йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що згідно з даними Міністерства економіки ВВП України за сім місяців 2021 року збільшився на 2,1% проти падіння на 6,1% у 2020 році.
Раніше представники Держстату заявляли, що реальний валовий внутрішній продукт України збільшився у ІІ кварталі на 5,4% відносно ІІ кварталу торік.
Стан економіки України
Як повідомило міністерство, зростання ВВП у січні-липні відбулося за рахунок промисловості, сільського господарства, транспорту та будівельної галузі.
Позитивну динаміку економіки стимулювала промисловість внаслідок сприятливої кон’юнктури на зовнішніх сировинних ринках. Також спостерігалося продовження відновлення попиту на продукцію галузі та пристосування до складних умов функціонування.
Сільське господарство країни вийшло на активну фазу збиральної кампанії у південних регіонах. В зв’язку з високою врожайністю майже всіх культур спостерігалося відновлення зростання виробництва.
Водночас значно зросли витрати виробників тваринництва через подорожчання кормової бази та конкуренції на внутрішньому ринку з іноземними виробниками.
Транспорт зростав завдяки збільшенню обсягів пасажирообігу на тлі послаблення карантинних обмежень і вантажообігу – завдяки поступовому відновленню попиту на вантажні перевезення. Та важливо враховувати й низьку базу порівняння торік.
Однак, динаміка внутрішньої торгівлі стала негативною через падіння оптового товарообороту. Причина – низький попит на послуги з боку окремих промислових підприємств. Підтримала динаміку роздрібна торгівля.
Водночас ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на 4% Мінекономіки називає можливі нові карантинні обмеження, погіршення зовнішньоекономічної кон’юнктури на світових ринках.
Також Мінекономіки зауважує ризики від повноцінного запуску "Північного потоку – 2", що може позначитися на значному відхиленні очікуваних значень показників транзиту.
Читайте також: