У понеділок, 3 лютого, в Україну приїде президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. У Києві він проведе переговори з українським лідером Володимиром Зеленським закриті переговори у форматі віч-на-віч, за підсумками яких планується підписання важливих документів. Причини термінового візиту Ердогана в Україну повідомила пресслужба ОПУ, передає ONLINE.UA.
Повідомляється, що зустріч Ердогана і Зеленського відбудеться об 11:00 годині за київським часом в Маріїнському палаці. Після їх переговорів відбудеться восьме засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною під співголовуванням Зеленського і Ердогана, за підсумками якого буде підписано важливі українсько-турецькі двосторонні документи. По закінченню церемонії підписання договорів Зеленський і Ердоган дадуть спільну пресконференцію.
Темою переговорів Зеленського і Ердогана стануть шляхи поглиблення стратегічного партнерства і співпраці в усіх напрямках взаємодії, в тому числі в торгівлі. Відзначається, що президенти також візьмуть участь в українсько-турецькому бізнес-форумі, який проводить Торгово-промислова палата.
Нагадаємо, останні переговори Ердогана і Зеленського відбулися в листопаді минулого року по телефону. Тоді український лідер подзвонив турецькому колезі для того, щоб обговорити співпрацю в контексті посилення обороноздатності нашої держави. Крім того, політики встигли детально обговорити підготовку до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, а також підготовку до чергового засідання Стратегічної ради високого рівня в Києві під головуванням президентів.
Слід зазначити, що до цього, влітку 2019 року, Зеленський здійснював візит до Туреччини, за підсумками якого Ердоган виступив з важливою заявою. Тоді турецький лідер повідомив, що настав час завершити переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський запросив президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана відновлювати інфраструктуру на сході України. Турецький лідер в свою чергу заявив, що він готовий прискорити діяльність, спрямовану на інвестиції в інфраструктуру і будівництво. Йшлося про будівництво доріг, аеропортів, морських портів та співробітництво в оборонній, енергетичній і туристичній сферах.