Через кілька тижнів до Землі на максимально близьку дистанцію наблизиться потенційно небезпечний астероїд величезних розмірів. Вчені впевнені, що глобальної катастрофи космічний об'єкт не викличе, але в разі його зіткнення із Землею серйозних наслідків уникнути не вдасться, так як в діаметрі він досягає 1 кілометра. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA).
Небезпечне зближення астероїда з Землею очікується 15 лютого. За прогнозом експертів, саме в цей день небезпечне космічне тіло наблизиться на мінімальну відстань до Землі, яка буде в 15 разів більшою дистанції від нашої планети до Місяця.
Слід зазначити, що астероїд 163373 відносять до групи "Аполлонів", траєкторія польоту яких перетинаються з орбітою Землі. В цьому і полягає його потенційна небезпека для нашої планети. Його відкрили вчені ще в 1995 році - космічний об'єкт має діаметр від 440 до 990 м. За прогнозом, наступне небезпечне зближення цього астероїда з Землею відбудеться не раніше 2075 року.
Нагадаємо, 25 жовтня минулого року відбулася важлива космічна подія - гігантський астероїд розміром з хмарочос пролетів поруч із Землею на відстані 6,21 млн км. Астероїд +162082 (1998 HL1), як і об'єкт 163373, що наближається до Землі, відноситься до групи навколоземних астероїдів "Аполлон", орбіти яких перетинають земну орбіту з зовнішнього боку. Всього науці відомо про більш ніж 5 тисячах подібних космічних об'єктів, які вважаються потенційно небезпечними для нашої планети.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що деякий час тому до Землі наближався невідомий астероїд, розміри якого можна було порівняти з челябінським метеоритом. Його виявили 6 листопада. Тоді було встановлено, що космічний об'єкт обертається навколо Сонця приблизно за 2,89 року і зближується із Землею. Астероїд має поперечний розмір 10-15 метрів - приблизно таким же був метеорит, що впав 15 лютого 2013 року в районі Челябінська. Відомо, що астероїд виявили в момент максимального зближення із Землею - на той момент відстань досягала 139 тисяч кілометрів від центру нашої планети.