До Землі на неймовірно високій швидкості мчить найбільший астероїд 2021 року. Діаметр астероїда з групи Аполлона 2001 FO32 досягає майже 1 кілометра. Він промчить на відстані приблизно 2 млн км від нашої планети на швидкості 124000 км / год, що свідчить про те, що ризики того, що астероїд зіткнеться із Землею, мінімальні, проте він представляє високу цінність для вчених, у яких з'явиться унікальна можливість вивчити гігантське космічне тіло детально. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу NASA.
"Найбільший астероїд, який, за прогнозами, пролетить повз нашу планету в 2021 році, буде найближчим до Землі 21 березня, що дасть астрономам рідкісну можливість добре розглянути скелястий космічний об'єкт, який утворився на зорі нашої Сонячної системи. Названий 2001 FO32, астероїд , що мчить до Землі, наблизиться до нас на відстань близько 1,25 мільйона миль (2 млн кілометрів), що більш ніж в 5 разів більше відстані від Землі до Місяця. Загрози зіткнення з нашою планетою зараз і протягом наступного століття немає ", - повідомили в NASA.
Проте, з астрономічної точки зору відстань, на яку 2001 FO32 наблизиться до Землі, невелика, тому астероїд був названий потенційно небезпечним. Його виявили в космічній системі ще 20 років тому, але до сих пір експерти так і не змогли отримати про нього детальну інформацію. Тому зближення цього астероїда з Землею 21 березня надасть астрономам можливість отримати більш точне уявлення про розмір і яскравості поверхні, а також допоможе отримати дані про його склад.
За цим астероїдом спостерігатимуть за допомогою інфрачервоного телескопа IRTF, встановленого на горі Мауна-Кеа на Гаваях. Також за астероїдом спостерігатимуть за допомогою мережі з трьох станцій DNS і астрономи-любителі з південної півкулі та низьких північних широт.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що на орбіті Землі знайшли таємничий астероїд, який може бути троянським астероїдом. Загадкове космічне тіло досягає декількох сотень метрів в діаметрі. Об'єкт назвали 2020 XL5 і він дуже схожий на єдиний підтверджений троянський астероїд нашої планети 2010 TK7.