Депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт № 6302, який регулює використання зброї бійцями підрозділів територіальної оборони.
Джерело: сайт Верховної Ради
Бійцям тероборони дозволили використовувати стрілецьку зброю
Згідно із змінами, внесеними у закон "Про основи національного спротиву", члени добровольчих підрозділів територіальної оборони тепер можуть використовувати стрілецьку та мисливську зброю, та інші види озброєнь і боєприпасів при виконанні відповідних завдань із захисту держави.
Зокрема, зброю дозволяється використовувати під час захисту мирного населення в умовах загрози збоку ворога, звільнення захоплених об'єктів, знищення зброї і техніки противника та іншого.
Наразі в Міноборони працюють над прискоренням створення підрозділів тероборони, які мають з'явитись на території кожної області.
Всього планується створити 25 бригад, до яких буде входити до 150 батальйонів. У мирний час постійна чисельність підрозділів ТРО буде складати 10 тис чоловік, однак в умовах особливого періоду їхня кількість може зрости до понад 130 тис військових.
Фото - facebook.com/GeneralStaff.ua
За словами голови міноборони Олексія Резнікова, кожен батальйон буде налічувати до 600 бійців.
За тими, хто укладе контракт і буде служити в резерві ТРО, буде закріплено зброю. Вона видаватиметься на час навчань або у разі виникнення певних ситуацій, - зазначив міністр оборони.
Добровольцям з тероборони дозволили використовувати власні мисливські рушниці
Кабмін встановив порядок використання добровольцями з підрозділів територіальної оборони власної мисливської зброї.
Однак член добровольчого підрозділу територіальної оборони повинен мати при собі дозвіл від правоохоронних органів на зберігання такої зброї, основних частин зброї та пристроїв і посвідчення добровольця територіальної оборони.
Застосування власної зброї представниками тероборони дозволено у випадках:
Для захисту цивільного населення й цивільних об’єктів від нападу;
відбиття нападу або запобігання загрозі нападу на об’єкти, що охороняються;
звільнення захоплених військових та/або цивільних об’єктів або запобігання (перешкоджання) такому захопленню;
знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, які перебувають у користуванні осіб, причетних до збройної агресії;
запобігання та/або припинення діяльності, затримання, роззброєння або знешкодження осіб, причетних до збройної агресії;
припинення дій осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення;
припинення дій осіб, які перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання завдань територіальної оборони;
припинення дій осіб, які становлять або можуть становити небезпеку для осіб, залучених до виконання завдань територіальної оборони, або інших осіб.
Читайте також:
Міноборони озвучило умови залучення українців до загонів тероборони
Міноборони приструнило Кличка з його планами захистити Київ
У Києві вирішили розгорнути систему територіальної оборони