Переносниками коронавіруса є дикі тварини, з якими потрібно уникати контакту, а домашні тварини не можуть заразити людину COVID-19. У МОЗ пояснили свою рекомендацію з приводу уникнення контактів з тваринами в рамках протидії поширенню коронавіруса та розвіяли міф про небезпеку домашніх улюбленців, передає ONLINE.UA.
Справа в тому, що серед українців і зоозахисників виникла велика дискусія через інформаційну кампанію МОЗ і Червоного Хреста до рекомендацій уникати контактів з тваринами, яка була запущена в лютому 2020 року в рамках боротьби з коронавірусною інфекцією в Україні. Зоозахисники запевняють, що домашні тварини не можуть переносити інфекцію, але це твердження в МОЗ поставили під сумнів. Тепер же у відомстві вирішили пояснити свою позицію.
"У мережі набирає обертів дискусія про лютневу інформаційною кампанію із запобігання поширенню коронавіруса в Україні. У ній, зокрема, йдеться про підтверджені Міністерством охорони здоров'я рекомендації уникати контактів з тваринами, які нібито можуть інфікувати людину. У зв'язку з цим МОЗ України повідомляє: в світі дійсно немає лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавіруса від домашніх тварин. Інформаційні матеріали, розроблені Червоним Хрестом, які друкувалися в лютому 2020 року, були погоджені з попереднім складом МОЗ України та містили інформацію станом на кінець січня і лютого ", - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.
У відомстві підкреслили, що новий склад МОЗ України на чолі з міністром Іллею Ємцем безперервно аналізує світові дослідження і динаміку поширення коронавіруса і підкреслює, що сьогодні важливо перш за все дотримуватися гігієни і соціальної дистанції. Безпечна відстань під час поширення коронавірусної інфекції - від 1,5 метрів.
"Якщо ми тримаємо дистанцію з людьми для запобігання поширенню коронавіруса, то слід дотримуватися тих же норм і при вигулі домашніх улюбленців, уникати контакту з дикими тваринами, старанно виконувати всі гігієнічні заходи після контакту з домашніми. Треба не тільки самим ретельно мити руки з милом, а особливо ретельно обробляти лапи тварини після прогулянки. Також під час самих прогулянок рекомендуємо уникати багатолюдних місць", - додали в МОЗ.
Нагадаємо, COVID-19 проявляється наступними симптомами: підвищення температури тіла, сухий кашель, задишка. Ці симптоми розвиваються поступово, а у багатьох людей і зовсім відсутні. Більш того, у 80% заражених коронавірусом хвороба протікає без важкої симптоматики і закінчується одужанням без специфічного лікування в умовах стаціонару - тільки в одному випадку з шести виникає важка симптоматика з розвитком дихальної недостатності і в основному у людей з наявними соматичними захворюваннями, наприклад, артеріальною гіпертензію , захворюваннями серця або діабетом.
Коронавірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, тобто інфекція може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого при кашлі або чханні. А це означає, що ризик зараження коронавірусом від людини, у якої відсутні симптоми захворювання, вкрай низькі.
На підставі цих даних ВООЗ МОЗ переконливо закликає українців не панікувати, а захищатися від інфекції. Кращий спосіб для цього - самоізоляція. У період карантину, введеного в країні в зв'язку з поширенням коронавіруса, влада України та медики просять по можливості не виходити з дому і допомагати близьким людям, особливо похилого віку, адже вони знаходяться в найбільшій зоні ризику зараження і важче переносять захворювання.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ВООЗ підказали, яких рекомендацій потрібно дотримуватися, щоб швидше вилікуватися в разі зараження коронавірусом.