За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, з моменту початку вторгнення Росії на територію України країни-члени альянсу надали українським збройним силам військову допомогу, що перевищує суму в $65 млрд.
Джерело: CNN
Допомога НАТО Україні перевищила російський бюджет на армію
Згідно з проектом закону про бюджет, Росія має намір витратити близько 5 трлн рублів (майже $63,7 млрд) на військові потреби у 2023 році.
При цьому, за словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, з початку російського вторгнення в Україну країни-члени альянсу надали допомогу військовим силам України на суму понад $65 млрд. Відтак витрати країн НАТО на зміцнення обороноздатності України перевищили річний бюджет Росії на національну оборону.
Більше того, генсек Північноатлантичного альянсу вкотре пообіцяв підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно», а також заявив про єдність країн-учасниць блоку в цьому рішенні.
Нас не залякати. Ми й надалі підтримуватимемо Україну. <…> Ми не знаємо, коли закінчиться ця війна, але коли вона закінчиться, нам потрібно буде вжити заходів, щоб Україна могла стримувати майбутню агресію, а історія не повторювалася. Ми не можемо дозволити росії продовжувати підривати європейську безпеку, – сказав він.
На прес-конференції у Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також повідомив, що на найближчій зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів альянсу у Брюсселі планується обговорити питання довгострокової підтримки України. Він висловив сподівання, що міністри схвалять план розпочати розробку багаторічної програми військової допомоги Києву.
Що може гарантувати Україні перемогу у війні
Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявляє про три вкрай важливі фактори стійкості, необхідні у перемозі у розв’язаній Кремлем злочинній війні.
По-перше — це стійкість патріотизму та ентузіазму для захисту країни і її свободи українським народом і українськими солдатами, а також мотивація керівництва України і президента Зеленського. Другий елемент стійкості — це постійна допомога для України, яка, на мій погляд, політично сильніша, аніж у багатьох інших випадках до цього впродовж багатьох десятиліть у минулому. І це має не припинятися, аби забезпечити функціонування України як держави та всієї її фінансової та соціальної системи максимально можливою мірою, — зазначив Пленкович.
Прем’єр Хорватії також закликав посилювати військову допомогу Україні.
Без суттєвої військової допомоги від демократичного світу — вона не буде здатною захищати себе на постійній основі у короткій, середній та довгостроковій перспективі, — підкреслив Пленкович.
Пленкович додав, що третій чинник — це стійкість Західних урядів, щоб зберігати соціальну згуртованість і не дозволяти зовнішнє втручання, яке може погано вплинути на політичну єдність.
Читайте також:
Прем’єр Словенії підписав декларацію про підтримку вступу України в НАТО;
Посол РФ назвав Швецію "легітимною ціллю" після її вступу в НАТО. У Стокгольмі відповіли
У НАТО оцінили ймовірність нового нападу РФ на Молдову