На саміті НАТО в червні обговорять дорожню карту з умовами для вступу України в в Північноатлантичний альянс. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда після переговорів з українським лідером Володимиром Зеленським, який закликав дати Україні "чіткий сигнал" з приводу вступу в ЄС і НАТО.
Джерело: відео прес-конференції Зеленського і Дуди після саміту лідерів п'яти держав у Варшаві
Дуда запевнив Зеленського і українців в тому, що питання безпеки України точно стануть предметом обговорення на саміті НАТО, який запланований на середину червня. За його словами, зокрема, планується обговорити дорожню карту, яку Україна повинна виконати для членства в альянсі.
"По-перше, це питання безпеки України, а в зв'язку з цим і безпеки всієї Центральної Європи. А по-друге, це питання також формального вказівки Україні шляху, по якому вона повинна йти в напрямку членства, дорожньої карти до цього членства, яке зараз має фундаментальне значення і за яке Україна бореться ", - сказав Дуда.
Зеленський після цього подякував Польщі та президенту цієї країни за підтримку українців і прагнення України до Північноатлантичного альянсу і ЄС.
"Україні потрібен чіткий сигнал щодо європейської та євроатлантичної перспективи. Накопиченню цих питань - «на потім», «коли», «за 10 років» - треба покласти край.
Анджей Дуда розділяє ці думки. Як і українці, більшість поляків позитивно сприймає майбутнє членство України в ЄС", - написав Зеленський в соцмережі за підсумками переговорів з Дудою.
Фото - twitter.com/ZelenskyyUa
Переговори Зеленського і Дуди - про що домовилися
На двосторонніх переговорах у рамках візиту Зеленського в Варшаву український лідер запросив польського колегу взяти участь у Кримській платформі. Дуда прийняв пропозицію і запевнив, що приїде до Києва на цей дуже важливий захід, пов'язаний з деокупацію українського Криму.
Фото - twitter.com/ZelenskyyUa
Також президенти України і Польщі обговорили і низку двосторонніх проєктів, які планують реалізувати на гроші ЄС. Дуда запевнив, що це можна трактувати як певне зближення України з ЄС.
Мова, зокрема, йде про проєкт, пов'язаний з українськоюнаціональною меншиною в польському Перемишлі та польською національною меншиною у Львові.
Читайте також: