Є план - Євросоюз нарешті ухвалив важливий документ
Категорія
Світ
Дата публікації

Є план - Євросоюз нарешті ухвалив важливий документ

Є план - Євросоюз нарешті ухвалив важливий документ
Джерело:  online.ua

Лідерам Євросоюзу нарешті вдалося домовитися - після тривалих дискусій та суперечок вони узгодили план порятунку економіки членів блоку. Наразі відомо, що Європарламент вже ухвалив екстрені пропозиції щодо допомоги людям та бізнесу на тлі пандемії коронавірусу. Вказано, що йдеться про направлення 37 мільярдів євро в регіони ЄС, які найбільше постраждали від спалаху нового вірусу. На сайті Європарламенту наголошується, що гроші у рамках інвестиційної ініціативи Corona Response спрямують на системи охорони здоров'я та ринки праці постраждалих країн, інформує ONLINE.UA.

Окрім того, зазначається, що влада Євросоюзу має намір розширити Фонд солідарності ЄС, аби покрити надзвичайні ситуації у сфері суспільної охорони здоров’я. Йдеться про заходи щодо запобігання та контроль поширення хвороб. Це дозволить європейським країнам загалом отримати 800 мільйонів євро.

Також вказано, що ЄП призупиняє дію положень Євросоюзу щодо слотів аеропортів. Завдяки цьому авіаперевізники можуть відмовитись від виконання порожніх рейсів. Окрім того, авіакомпанії можуть не використовувати заплановані місця для зльоту та посадки і перенести їх на наступний сезон. Як відомо, затвердити рішення європарламентарів має Рада Євросоюзу.

Варто звернути увагу на те, що ЄС досі немає єдиної чіткої позиції щодо надання допомоги постраждалим від коронавірусу країнам. В ході онлайн-саміту 26 березня Нідерланди та команда канцлерки ФРН Ангели Меркель виступили проти ініціативи Італії, Іспанії та Франції. Наразі відомо, що Італія та Іспанія вимагають фактично необмежену підтримку для зруйнованих економік, випустивши так звані "коронаоблігації". Влада Нідерландів та Німеччини зізнаються, що поки не готові залізати у спільний борг.

Як повідомляв раніше ONLINE.UA, МВФ терміново звернувся до України  - він наполягає на необхідності ухвалення законодавства щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна не отримала від Литви тисячі обіцяних дронів. У чому причина

Прапор Литви
Джерело:  LRT

Тисячі обіцяних Литвою Україні безпілотників досі залишаються на складах, хоча мали надійти ще наприкінці 2024 року.  

Головні тези:

  • Бюрократія та складні процедури перешкоджають передачі тисяч обіцяних дронів від Литви Україні.
  • Для передачі безпілотників Україні необхідно виконати 6 кроків, що затримує процес.
  • Литовське оборонне керівництво зазначає, що обіцяні безпілотники будуть доставлені в Україну найближчим часом.
  • Ситуація з передачею дронів Україні викликає необхідність перегляду системи постачання зброї.

Чому Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів

Зазначається, що литовські політики заявляють, що у затримках винна бюрократія.

У нас є інформація, що ми доставили безпілотники — деякі в жовтні, деякі в листопаді, і ми поки не маємо інформації, що дрони вже в Україні, — пояснює керівник компанії-виробника дронів RSI Europe Томас Мілашаускас.

За словами представників інших компаній-виробників, вони також не отримали підтвердження, що безпілотники були передані Україні.

Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів
Військовий ЗСУ

За словами ексміністра оборони Литви Лаурінаса Кашчюнаса, затримки відбуваються через бюрократію.

Він пояснює, що для передачі цих безпілотників Україні необхідно виконання 6 кроків.

Бюрократія така, що є склади, оборонне агентство має це формально передати армії, уряд має прийняти рішення передати це Україні, потім Україна має це транспортувати. Це означає, що ви повинні рухатися якомога швидше під час кожного кроку, — зазначає Кашчюнас.

Він підкреслив, що такий механізм цілком логічний, однак затримка в одному місці зупиняє увесь процес.

Тим часом Мілашаускас наголошує, що поки зброя лежить на складах — Україна зазнає втрат, які могли б бути меншими.

Шкода очевидна — в Україні не вистачає безпілотників, мільйонний дефіцит, і якщо безпілотників немає в руках солдатів, значить, вони втрачені — Україна несе більші втрати, ніж мала б, — підкреслив Мілашаускас.

Що кажуть в оборонному керівництві Литви

Як наголосив голова Комітету національної безпеки і оборони Ґедрімас Єглінскас, ситуація з передачею безпілотників Україні має спонукати до перегляду всієї системи постачання.

Водночас у Міністерстві оборони Литви запевнили, що закуплені безпілотники найближчим часом будуть доставлені в Україну.

Там стверджують, що бюрократичний ланцюг уже скорочують — відповідну постанову уряд ухвалив цього тижня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?