Фахівці Anvisa (Національного агентства по нагляду за здоров'ям в Бразилії) дійшли висновку, що загальний рівень ефективності вакцини проти коронавірусу CoronaVac, яку нещодавно закупила українська влада, нижче 60%, однак вище 50%. Що важливо розуміти, CoronaVac – це вакцина, яку розробила китайська лабораторія Sinovac в партнерстві з бразильським Інститутом Бутантана. На звіт Anvisa про таку ефективність посилаються два джерела бразильського новинного порталу UOL (Universo Online). Джерела видання наголошують, що у звіті доводиться ефективність вакцини відповідно до вимог ВООЗ. Офіційні результати дослідження планують оприлюднити уже 12 січня, передає ONLINE.UA.
Як уже згадувалося раніше, 30 грудня офіційний Київ уклав договір на поставку 1 млн 913 доз цієї вакцини проти COVID-19.
"Вакцину повинні доставити після офіційної реєстрації або в країні-виробнику, або в інших країнах. Під час першої поставки вакцин від Sinovac Україна отримає 700 тис. доз. Загалом Україна планує отримати вакцини двома шляхами. Перший – в рамках ініціативи COVAX в кількості 8 млн доз. Очікуються поставки вакцини, як стверджує глава МОЗ Максим Степанов, на наприкінці першого – початку другого кварталу 2021 року. Другий – закупівля безпосередньо у виробників", – йдеться в повідомленні.
Що стосується закупівлі у виробників, то очільник державного підприємства "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов нещодавно звинуватив команду Максима Степанова у не погодженні закупівлі вакцин. Він стверджує, що один із виробників вакцини проти коронавірусу хоче відмовитися від ведення подальших перемовин із владою України, якщо в найближчому майбутньому рішення про замовлення не буде ухвалене.
Степанов на це відповів, що глава "Медзакупівель" подібними випадами підриває репутацію України у перемовинах. Окрім того, він пообіцяв змінити закупника вакцин, тобто відсторонити "Медичні закупівлі України".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що розроблений препарат, що викликає миттєвий імунітет до коронавірусу.