Президент Єгипту Абдель Фатах ас-Сісі у лютому наказав виготовити до 40 тис ракет для таємної доставки до Росії. Про це свідчить оприлюднений документ американської розвідки.
Джерело: The Washington Post
Єгипет планував допомогти РФ артилерійськими боєприпасами
Документ датований 17 лютого, його частина підсумовує передбачувані розмови між Сісі та високопоставленими єгипетськими військовими, а також згадує плани постачати Росії артилерійські снаряди та порох.
У документі Сісі наказує офіційним особам тримати в таємниці виробництво та відвантаження ракет, «щоб уникнути проблем із Заходом».
Єгипет є одним із найближчих союзників Америки на Близькому Сході. США протягом десятиліть надали країні понад 1 мільярд доларів безпекової допомоги.
Цей документ був серед тих, що були опубліковані у лютому та березні на Discord, популярному серед геймерів додатку для чату.
У відповідь на запитання щодо документа та достовірності розмов, які в ньому описані, посол Ахмед Абу Зейд, речник МЗС Єгипту, сказав, що «позиція Єгипту з самого початку базується на непричетності до цієї кризи та зобов’язанні зберігати однакову дистанцію з обома сторонами, одночасно підтверджуючи підтримку Єгиптом статуту ООН і міжнародного права в резолюціях Генеральної Асамблеї ООН».
Ми продовжуємо закликати обидві сторони припинити бойові дії та досягти політичного рішення шляхом переговорів, - сказав він.
Представник уряду США на умовах анонімності сказав, що США не знають про реалізацію цього плану, маючи на увазі ініціативу щодо експорту ракет.
Ми не бачили, щоб це відбувалося, - додав чиновник.
Витік розвідувальної інформації Пентагону
Десятки секретних військових і розвідувальних документів США були опубліковані в інтернеті.
Вони розкрили детальну картину війни РФ проти України, а також аналітичну та конфіденційну інформацію про Росію та інші країни.
Цей витік спричинив кризу у відносинах між США та їхніми союзниками.
Представник Пентагону Сабріна Сінгх зазначила, що Міністерство юстиції почало розслідування щодо витоку секретних документів.
Читайте також:
В Міноборони США не можуть оцінити масштаби витоку секретної інформації про Україну — CNN
Південна Корея обговорювала лазівку для постачання боєприпасів Україні — секретні документи США
Розслідувачі Bellingcat відслідили першоджерела витоку інформації з Пентагону