Експерт пояснив, чому гривня стрімко посилюється щодо долара
Категорія
Економіка
Дата публікації

Експерт пояснив, чому гривня стрімко посилюється щодо долара

Експерт пояснив, чому гривня стрімко посилюється щодо долара
Джерело:  online.ua

Президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак звернув увагу українських громадян на те, що з початку грудня гривня виросла до долара США на 2%. Зазначимо, що офіційний курс гривні Національний банк України станом на понеділок, 14 грудня 2020 року, зафіксував на позначці 27,97 гривень за долар. Експерт вирішив розповісти про основні причини стрімкого зміцнення національної валюти та фактори, які вплинули на цей процес в першу чергу, передає ONLINE.UA з посиланням на допис політика у Фейсбук.

Отже, український експерт виділяє такі основні причини:

1. Довгоочікувана та доволі вдала поїздка очільника Нацбанку Кирила Шевченка за океан для пошуку взаєморозуміння. Після офіційного завершення візиту правління НБУ ухвалило рішення про повернення частини повноважень заступникам глави регулятора – Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу.

2. Залучення понад €600 млн від Євросоюзу та чутки про розміщення євробондів. Очікування були підтверджені Мінфіном ввечері минулої п'ятниці – залучено 600 млн доларів під 6,2% з погашенням у 2033 році.

3. Відновлення суттєвого апетиту іноземних інвесторів до українського гривневого державного боргу. Цього тижня Мінфін продав гривневі Облігації внутрішньої державної позики України на суму понад 10 млрд гривень, зокрема, іноземці дали більше 2 млрд гривень.

4. Остаточна (якщо в Україні буває щось остаточне) відмова від емісійного фінансування дефіциту бюджету Національним банком. За рахунок здійснених запозичень цього тижня Міністерство фінансів України залучило до скарбниці понад 50 млрд гривень, що закрило половину "діри" бюджету 2020 року.

5. Стрімкий ріст біржових цін на залізну руду (понад 10% за тиждень) – одну із основних статей українського експорту. Зіграла своюроль й сприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура на інші сировинні товари.

6. Ухвалення закону про покарання за незаконне збагачення та позитивна взаємодія з Венеційською комісією, що дає реальні підстави для відновлення співпраці з МВФ.

На переконання Тараса Козака, головним результатом впливу усіх цих факторів може стати подальше посилення курсу гривні до іноземних валют. Експерт прогнозує, що після отримання наступного траншу від МВФ, гривня може вирости до долара до позначки 27 гривень за долар протягом січня.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Всесвітній банк вирішив виділити 100 млн доларів на відновлення Донбасу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?